Поранених військових реабілітують у Дніпрі: історія бійця (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Медична та посттравматична реабілітація за два роки повномасштабних бойових дій стала важливим напрямом української медицини. Через це у Дніпрі почали працювати кілька спеціалізованих відділень при лікарнях та один великий реабілітаційний центр. У ньому працюють фахівці, які намагаються максимально допомогти пацієнтам відновитися після важких поранень, повідомляє FREEДОМ.

Богдану — 31 рік. До початку повномасштабної війни він працював пекарем. Після мобілізації влітку 2022 року спочатку служив у піхоті, а потім — у роті штурмовиків. Коли освоїв керування дроном, то перейшов в аеророзвідку. Поранення Богдан отримав рік тому. Тоді на Донецькому напрямку війська противника пішли в активний наступ, група Богдана потрапила під мінометний обстріл. Міна розірвалася за два метри від чоловіка.

“Пробую піднятися після розриву міни — піднятися вже не можу. Був невеличкий страх подивитися, бо думав — ніг немає. Болю не відчував ніякого. Ні, ноги були, просто не міг на той момент піднятися”, — згадує Богдан. 

Після евакуації, вже в госпіталі, медики повідомили, що військовослужбовець отримав травму спини та втратив багато крові. На даний момент Богдан уже переніс 6 операцій. Їздив на реабілітацію в Ізраїль, зараз відновлюється в Дніпрі. Поки що встати на ноги він не може.

“Мені сьогодні подарували нове крісло — колісне. Активного типу. Якщо порівнювати лікарняне крісло й крісло активного типу, це як їзда на “Жигулях” й на “Мерседесі”. Я це так можу назвати. Бізнес-клас та економ-клас. Тепер мені буде простіше маневрувати у повсякденному житті”, — розповів Богдан.

З військовослужбовцем займаються реабілітологи та ерготерапевти. Допомагають йому адаптуватися до нових умов, щоб чоловік міг самостійно пересуватися та обслуговувати себе.

“Також моє завдання — це його дім. Допомогти йому там адаптуватися, щоб він був самостійним, незалежним від батьків. Є кілька питань, які ще вирішуються — як краще нам зробити, що підібрати, щоб йому було легше”, — зазначила ерготерапевтка Центру реабілітації Регіна.

На відновлення Богдан поступив із сильними болями, тож довелося підключити і медикаментозну терапію, і психологів. Паралельно фізичні терапевти працюють над збільшенням витривалості організму. Реабілітологи називають Богдана одним із наймотивованіших пацієнтів. 

“Я думаю, що це просто характер, що він по життю звик, що він сильний, усе робить, за все відповідає. І травма, можливо, на якийсь момент вибила його з рівноваги. Але він повернувся у свій стан стабільності. Просто це його характер сталевий”, — зазначила фізична терапевтка Центру реабілітації Дарина. 

Поки проходить реабілітацію, Богдан намагається підібрати для себе роботу. Оскільки в пекарню вже не повернеться, хоче реалізувати себе в іншій сфері. Зараз шукає відповідні йому курси, які проводять спеціально для ветеранів.

Читайте також: “Спорт поруч”: у Дніпрі учасники війни проходять реабілітацію після поранень (ВІДЕО)

Прямий ефір