План швидкого відновлення України на 2023 рік представив Кабмін — подробиці (ВІДЕО)

Український уряд удосконалив єдину цифрову систему з відновлення держави. Це сприятиме пришвидшенню процесу та забезпечуватиме його прозорість. Підхід до постраждалих від агресії РФ населених пунктів буде абсолютно новим, а серед пріоритетів — відновлення енергетики, гуманітарне розмінування, відновлення житла, критичної та соціальної інфраструктури, а також розвиток приватного сектору. Подробиці — у матеріалі FREEДОМ.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів назвав три мети цього експериментального проєкту. Так, його дію буде поширено не тільки на інфраструктуру, а й на будівництво та нерухомість. Ці рішення сприятимуть якнайшвидшому відновленню України.

“Проєкт має три цілі. Перша — пришвидшити відновлення, посилити його інклюзивність. Друга — забезпечити прозорість процесів і підвищити довіру громадян та іноземних партнерів. Третя — більш ефективно залучати ресурси на відновлення”, — сказав прем’єр. 

Він також уточнив, що державні реєстратори та підприємці звільняються від плати за отримання виписок із Держреєстру. 

“Буде реалізовано принцип “єдиного вікна” для отримання права на будівництво та держреєстрацію права власності на побудований об’єкт”, — сказав Шмигаль. 

У плані швидкого відновлення України на 2023 рік, презентованому Кабінетом міністрів, ідеться про сотні різних проєктів, сотні міст і селищ, де відновлення відбуватиметься одночасно. 

Зокрема, уряд визначив шість населених пунктів, де відновлення відбуватиметься за абсолютно новими принципами:

  • Бородянка та Мощун у Київській області;
  • Тростянець у Сумській;
  • Посад-Покровське в Херсонській області;
  • Циркуни в Харківській;
  • Ягідне — Чернігівська область.

Усі вони будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що відбудовуватимуться не окремі будівлі та споруди, а все — із системним підходом, новим плануванням і повною трансформацією цих населених пунктів.

У 2023 році український уряд також планує реалізувати проєкти відновлення на суму 14 млрд дол. Визначено п’ять пріоритетів:

  • відновлення енергетики;
  • гуманітарне розмінування;
  • відновлення житла;
  • критична, соціальна інфраструктура;
  • розвиток приватного сектору. 

За словами прем’єр-міністра України, перед державою стоять два головних завдання: перемогти й почати відновлення вже зараз, не чекаючи завершення війни.

“Відновлення України — це найамбітніший проєкт XXI століття, що потребує величезних ресурсів. Але водночас, відновлення відкриває незліченні можливості та перспективи. Особливо для бізнесу, який буде локомотивом змін. Українська та європейська економіка поступово стають одним цілим. Кожен спільний успішний інвестпроєкт наближає нас до мети”, — заявив глава українського уряду.

Швидше відновити Україну допоможуть не тільки іноземні інвестиції та фінансові вливання, а й конфісковані фінансові ресурси країни-агресора та її олігархів. 

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд санкціонував першу передачу конфіскованих російських активів для їх використання в Україні.

Йдеться про кошти російського олігарха Костянтина Малофєєва, який причетний до фінансування сепаратистських настроїв в українському Криму. Тепер понад 5 млн дол. з його рахунків буде відправлено в Україну.

І це — тільки початок. Європейська комісія підтвердила, що розробила юридично прийнятні варіанти використання активів Росії: як приватних, так і державних — для відновлення України. Про це повідомив представник Єврокомісії Крістіан Віганд.

За його словами, на території Євросоюзу заморожено російські активи на суму близько 24 млрд євро. 

“Ми внесли пропозицію криміналізувати порушення обмежувальних заходів ЄС, і відповідні обговорення з іншими інституціями ЄС уже досягли значного прогресу. Це дасть змогу в разі ухилення від санкцій конфіскувати ці активи, що дасть змогу це зробити відповідно до закону, в цьому випадку — кримінального права”, — заявив Крістіан Віганд. 

Європейський Союз твердо дотримується своїх зобов’язань у допомозі Україні, про що у своїх заявах наголошує президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 

У Києві тим часом триває робота над програмами відновлення України після війни. Уже в червні їх планують презентувати партнерам на конференції з відновлення в Лондоні, про що раніше повідомив президент Володимир Зеленський. 

“Ми опрацьовуємо всі аспекти відновлення, і кожен із них — у новому безпековому форматі. Економіка і промисловість, ОПК, енергетика, інфраструктура, освітня галузь, соціальна сфера, медицина, зокрема реабілітаційний компонент… Усе те, що має бути збудовано, те, у що готовий інвестувати світ, те, що дасть Україні й українцям надійний захист і впевнений розвиток нашого соціального капіталу”, — зазначив він.

Глава держави також висловив упевненість у тому, що проєкт із відновлення дасть потужний поштовх розвитку не тільки України.

Читайте також: Як змусити Росію платити репарації та спрямувати заморожені активи РФ на відновлення України — думки економістів

Прямий ефір