Російські літаки впускають авіабомби на свої міста та окуповані території — подробиці (ВІДЕО)

Російська авіаційна бомба ФАБ-500. Фото: weukraine.tv

Російські літаки впустили на російські міста та окуповані території 46 авіаційних бомб за три місяці. Зокрема, на території Бєлгородської області тільки за добу 17 травня Росія втратила одразу вісім авіабомб, інформує FREEДOM.

Російський літак скинув бомбу на село під Воронежем. Як пише видання ASTRA з посиланням на власні джерела, росіяни приховують цей інцидент.

“Невстановлений авіаційний боєприпас упав з російського літака на селище Пробудження у Воронезькій області ввечері 14 травня. Боєприпас вибухнув, на місці утворилася вирва завглибшки близько метра. Постраждалих немає”, — з повідомлення видання ASTRA в Тelegram.

12 травня в Бєлгороді внаслідок вибуху обвалився під’їзд багатоквартирного житлового будинку. Експерти припустили — це могла бути невдала робота російської ППО або навіть теракт, організований Федеральною службою безпеки (ФСБ) РФ. Міжнародна група OSINT-аналітиків Conflict Intelligence Team вважає, що це був російський боєприпас, і прилетів він з боку Воронежа. Саме з цього боку вибуховою хвилею вибило вікна і пошкодило гаражі.

“Вибухова хвиля йшла з північного сходу на південний захід, тобто наче в бік південного заходу прилетіла і вдарила в перекриття будинку. Ми допускаємо, що це могла бути зенітна ракета. Багато хто запитає — а де сліди осколків від зенітної ракети? Але їх можна зараз і не побачити, тому що руйнування великі, вони можуть бути під купою бетону. Тим паче зараз, коли розбори завалів закінчено, ці залишки просто ескалатором будуть згрібати, вантажити в КАМАЗ і відвозити”, — прокоментував засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Лівієв.

Журналісти видання The Insider підрахували, що 2024 року на території Бєлгородської області 39 разів фіксували позаштатні падіння російських авіаційних боєприпасів: 38 різних модифікацій ФАБ і однієї ракети Ха-59. Щонайменше двічі фугасні авіабомби падали в Бєлгороді. Усі так звані випадкові падіння ретельно приховують російські пропагандистські ЗМІ, але інформація все одно просочується. І тоді Росія в усьому звинувачує Україну.

“Те, як пропагандистськи це загортається, це робиться виключно для того, щоб мобілізувати на продовження війни й на те, щоб вони розуміли, що жертви серед них — не виняток, і відповідальність за жертви, як вони це транслюють у своє суспільство, несе Україна”, — зазначив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.

На думку експертів, Росія використовує неякісну техніку. Тому бомби просто впускаються під час польотів. Близько 10% ракет, призначених для обстрілу України, падають на території Російської Федерації. У британській розвідці також зазначають, що Росія відчуває нестачу професійних пілотів.

“ФАБ-500, я точно не пам’ятаю, але це все було до 1950 років точно. Тобто цим конструкціям уже понад 70 років. У величезній кількості кидають ці ФАБи. Ця кількість очевидно не відповідає тим напрацюванням і обсягу тих випробувань, які були проведені. Тому й виникають подібні ситуації”, — прокоментував авіаційний експерт Костянтин Криволап.

За даними ASTRA, за останні три місяці ПКС Росії упустили 46 ФАБ. Тільки за 16 травня російські військові літаки впустили на Бєлгородську область вісім авіабомб ФАБ. У селі Велике Городище Шебекинського округу виявили відразу три бомби ФАБ-250. А в селах Добре і Поляна впали ФАБ-500. У всіх випадках авіаційні снаряди не здетонували.

Читайте також: Російська армія все частіше кидає авіабомби на голови росіян — розбір військового експерта

Прямий ефір