У напрямку Харкова російські окупанти не зможуть просуватися — розбір військового оглядача

Вовчанськ з висоти пташиного польоту в середині травня 2024 року. Фото: instagram.com/libkos

Після того, як українські артилеристи отримали достатній комплект боєприпасів, у російських окупантів стали дуже примарні шанси на розширення тих плацдармів, які вони займають на півночі Харківської області. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач, полковник у запасі Владислав Селезньов.

“Коли український артилерист працює в режимі 24/7, противник не має жодного шансу вижити. Противник спробує посилювати своє угруповання, що діє як у районі Вовчанська, так і в напрямку Липців, проте режим 24/7 вкрай складна бойова робота для наших артилеристів, а також операторів FPV-дронів дає чудовий результат. І хоча противник поки що тримає цю територію, так звану сіру зону, під своїм контролем, говорити про можливість просування вперед у глибину наших територій не доводиться, сказав він.

Селезньов зауважив, що на відстані 8 — 10 км від державного кордону України з Росією знаходиться перша лінія інженерної фортифікації.

“Наразі в українському суспільстві точаться серйозні дискусії щодо того, наскільки готові ці фортифікації, чи створені вони в цілому й взагалі. Насправді якби їх не було, нашим захисникам було б дуже складно вести оборонні бої на цій ділянці фронту. Адже очевидно, що перші 8 км противник зміг подолати, бо фортифікацій там не було, але їх не було не тому, що хтось виявився недбайливим воєначальником чи виконавцем. Причина цілком очевидна: ближче завозити будівельну техніку та фахівців для створення інженерних фортифікацій неможливо. У зоні держкордону постійно перебувають у повітрі ворожі розвідувальні БпЛА, постійно працює по наших прикордонниках ворожа артилерія та авіація, — пояснив військовий оглядач.

За його словами, окрім першої лінії оборони є ще друга та третя, які більш укріплені.

“Але я думаю, що у противника фізично не вистачить ресурсів для реалізації цих планів. Ми часто чуємо від наших західних партнерів, мовляв, росіяни поспішили, вони не накопичили достатньої кількості ресурсів до того, як атакувати наше північне прикордоння. Чому? Тому що противник чітко розумів, що вікно можливостей для російських окупантів дуже швидко зачиниться через постачання озброєння та боєприпасів до цього озброєння від наших західних партнерів. Власне, так воно і є, — резюмував Селезньов.

Читайте також: Наступний крок у Харківській області — виснажити супротивника та розпочати контрнаступ, — Попович

Нагадаємо, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко вважає, що Вовчанськ у Харківській області пріоритетніший для наступу, ніж Липці, оскільки там російські сили вже розпочали бойові дії, тоді як у Липцях не змогли встановити контроль навіть над околицями міста.

Прямий ефір