Зеленський залишається законним президентом України, визнаним суспільством, політичними партіями та Євросоюзом, — Стано

Петер Стано. Фото: uatv.ua

Відповідно до Конституції України Володимир Зеленський залишається законним президентом країни, визнаним українським суспільством, політичними партіями та Європейським Союзом. Про це сьогодні, 21 травня, на брифінгу заявив представник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Петер Стано, коментуючи заяви окремих очільників Росії щодо нібито завершення терміну повноважень чинного глави держави, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Цікаво, чи є хтось, хто досі надає якесь значення тому, що говорять Путін чи Лавров, особливо коли справа стосується України? Але давайте перейдемо безпосередньо до фактів й терміну повноважень президента Зеленського та можливих виборів. Україна не може провести вільні та справедливі вибори, тому що Україна перебуває під систематичними атаками та агресією з боку російських ракет, безпілотників, планувальних бомб, націлених на цивільну інфраструктуру, цивільні об’єкти. При цьому мільйони людей були переміщені всередині країни й за її межами. Неможливо організувати вибори в цій ситуації під постійним дощем із ракет та дронів. Якби люди зібралися на виборчих дільницях, вони були б мішенню для Путіна. Я маю на увазі, що й мови немає про те, що існують умови для вільних і справедливих виборів в Україні через тривалу російську агресію, що характеризується жорстоким насильством та мерзенною поведінкою з боку російської армії і політичного керівництва Кремля”, — сказав він.

Стано підкреслив, що згідно з Конституцією України, президент України здійснює свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента.

“Спадкоємність державних інститутів є одним із ключових принципів Конституцій України. І українське суспільство, і основні політичні партії України абсолютно не сумніваються в тому, хто їхній законний президент. І в нас теж немає таких сумнівів. Це президент Зеленський”, — сказав він.

Читайте також: Російська ІПСО не спрацювала — легітимність Зеленського на посаді президента не піддається сумніву (ВІДЕО)

Раніше керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що наратив про нелегітимність президента Володимира Зеленського, запущений Кремлем, не спрацював в Україні, тому Москва стала поширювати його на Заході. 

Прямий ефір