Будемо працювати з партнерами заради того, щоб прискорити та збільшити постачання F-16 для України, — Зеленський наприкінці 823-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Увесь день у Харкові триває розбір завалів на місці влучання російських бомб по гіпермаркету, будівля вщент згоріла. Станом на цей час відомо про загибель 14 людей. Про це сьогодні, 26 травня, під час звернення наприкінці 823-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Він висловив співчуття рідним і близьким загиблих.

“Загальна кількість загиблих може бути більшою — після пожежі потрібні ще додаткові експертизи, додаткова робота, щоб дати повну інформацію про загиблих. Кількість поранених — понад 40. Кожному надається необхідна допомога. До робіт на місці цього російського теракту залучені, як і потрібно, всі необхідні служби, сотні людей працюють: ДСНС, поліція, психологи, необхідна техніка. Допомагає обласна та міська влада”, — сказав Зеленський.

За його словами, багато лідерів, представників держав і міжнародних організацій, громадських діячів висловились зі співчуттям Україні та Харкову, засудили російський терор.

“І важливо, щоб таке засудження привело до цілком справедливих наслідків. Щоб нарешті в нас з’явилось достатньо систем ППО для захисту України, наших міст. І щоб у партнерів з’явилась достатня рішучість для превентивного захисту від російських терористів так, як били б по будь-яких інших терористах — знищуючи їх до того, як вони почнуть знищувати життя. Ми бачимо кожну точку концентрації російських військ. Знаємо всі райони запуску російських ракет і бойових літаків. Знищити цю терористичну силу, а отже, врятувати тисячі життів і гарантовано зупинити розширення війни — це суто політичне рішення. Рішення, яке потрібно ухвалити”, — наголосив президент.

Також Зеленський пообіцяв, що буде проводитися робота з партнерами щодо прискорення та збільшення постачання F-16 для України.

“Це теж додасть нам захисту і від терористичних ударів по наших містах, і від тиску російської армії на фронті”, — зазначив він.

Глава держави сказав, що за сьогодні найгарячіший напрямок — Покровський на Донеччині.

“Але й на Харківщині, зокрема в районах Вовчанська та Липців, окупант не полишає спроб атакувати. Наші підрозділи, наші воїни роблять величезну справу — стримують цей російський тиск і знову доводять, що російські божевільні можуть планувати різне проти України, але стійкість українців, сміливість наших воїнів справді вирішує все на цій війні”, — заявив Зеленський.

Наприкінці він повідомив, що сьогодні відзначається День Києва.

“Я хочу подякувати всім нашим воїнам, кожному й кожній, хто захистив нашу столицю, хто допомагав, додавав сил, волонтерив і, захистивши Київ, захистив усю нашу державу. Дякую вам!” — звернувся президент до українців.

Читайте також: На Харківському напрямку втрати України та Росії становлять 1 до 8 — дані від Зеленського

Прямий ефір