Росія спустошує склади військової техніки — аналіз втрат (ВІДЕО)

Знищена російська техніка. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Росія вивела із відкритих сховищ до 40% своїх стратегічних резервів танків, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Через нестачу техніки на фронті РФ все більше входить у залежність від Китаю. Як повідомляє британська розвідка, Пекін відправляє до Росії “летальну зброю та техніку” для використання у війні проти України, передає FREEДОМ.

За понад два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила майже 16 тис. одиниць військової техніки. Це дані станом на 24 травня проекту Oryx, який займається оборонною аналітикою та дослідженнями воєнних дій.

“Зокрема, російська армія втратила 3 054 танки, з яких 2 047 було знищено, 156 — пошкоджено, 335 — кинуто і 516 — захоплено. На другому місці за втратами — бойові броньовані машини: 1 348 одиниць. З них 949 було знищено, 35 — пошкоджено, 96 — кинуто, 268 — захоплено”, — повідомив Oryx.

Після активізації бойових дій у Харківській області Росія змушена перекидати нову техніку на фронт та навіть задіяла ту, яку представили росіянам на параді у Москві 9 травня. Про це повідомляє Conflict Intelligence Team.

“На третій рік повномасштабної війни з такою кількістю втрат, яких зазнають російські війська, значна частина ремонтно-придатних та більш-менш технічно, технологічно відповідних сучасній війні механізованих засобів були вже введені в дію та знищені. І зараз дедалі частіше російський ВПК повертається до того, що відновлює засоби, наприклад, 1950 років”, — констатує керівник Центру протидії дезінформації Олександр Коваленко.

Росія другий рік поспіль не проводитиме міжнародні змагання військових підрозділів “Армійські ігри”, розповіли “Известиям” три поінформовані джерела. Відбіркових змагань, які зазвичай відбуваються у першій половині року, цьогоріч не було організовано Міноборони Росії.

“Армійські міжнародні ігри — це комплексні змагання між підрозділами збройних сил різних держав. Їх почали проводити у 2015 році. Востаннє змагання проходили влітку 2022 року. У них взяли участь представники 38 країн. Найбільш відомим і наймасовішим конкурсом у рамках “Армійських ігор” був “Танковий біатлон”, у якому 2022 року взяли участь команди з 22 країн”, — повідомляє видання The Moscow Times.

Росія вивела із відкритих сховищ від 25 до 40% своїх стратегічних резервів танків. Якщо рівень втрат її техніки у війні проти України залишиться таким, як зараз, чи зросте, країна зіткнеться з нестачею озброєння. Така ситуація може зберегтися протягом найближчих кількох років, вважають аналітики Інституту вивчення війни.

“Ці оцінки дозволяють припустити, що російські збройні сили переважно використовують транспортні засоби зі складу для підтримки своїх військових зусиль, а не нове виробництво для компенсації втрат на полі бою”, — зазначає Інститут вивчення війни.

До 90% своєї залежності в імпорті мікроелектроніки Росія задовольняє шляхом постачань з Китаю та спрямовує на виробництво танків, снарядів та іншого озброєння. Про це сказав на всесвітньому економічному форумі державний секретар США Ентоні Блінкен.

“Багато з цього йде на розвиток оборонно-промислової бази, і в результаті ми бачимо, як Росія виробляє танки, артилерійські боєприпаси рекордними темпами. Не можна, щоб Китай з одного боку заявляв, що шукає кращих відносин із країнами Європи, а з іншого — підживлював найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни”, — заявив Блінкен.

Міністр оборони Великобританії Грант Шаппс звинуватив Китай у тому, що він готується чи вже почав постачати до Росії летальну зброю, яка може бути використана у війні проти України.

Тим часом влада Японії та Південної Кореї ввела санкції проти фізичних осіб, судів та компаній, які забезпечують постачання до Росії зброї з КНДР. Південна Корея запровадила обмеження проти двох російських суден, які використовуються при транспортуванні зброї та палива між Росією та КНДР, повідомляє The Insider. Також під санкції потрапили семеро громадян КНДР, п’ятеро з яких, як стверджується, нелегально працюють у російських ІТ-компаніях на Далекому Сході, заробляючи валюту для розвитку північнокорейської ядерної програми.

Читайте також: Росія не здатна поповнювати втрати техніки, які зазнає на полі бою — аналіз Рябиха

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на полі бою було знищено 7 650 російських танків, з них 15 — за останню добу, 14 786 бронемашин, 11 — за останню добу, 17 608 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн, 39 — за останню добу.

Прямий ефір