“Ми можемо перемогти, показавши нашу єдність”: у Грузії тривають протести проти закону про “іноагентів” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Протести в Грузії тривають. У 2023 році країна набула статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу, але тепер європейські політики відкрито заявляють, що доки закон про “іноагентів” не буде скасовано, ні про яке членство не може бути й мови. Тому протестувальники в Грузії мають намір продовжити свою боротьбу, повідомляє FREEДОМ.

Протести в Грузії набирають обертів. Тисячі мітингувальників із середини квітня практично щодня виходять на вулиці Тбілісі з вимогою не імплементувати так званий закон про “іноагентів”. До маніфестацій уже приєдналися правозахисні, студентські та викладацькі спілки. Їхні заклики до влади — геть від російського впливу та за європейське майбутнє.

“Ми хочемо зробити коло навколо площі, Європейської площі, тому що вважаємо це символічним. Це символічно ще й тому, що ми хочемо взятися за руки. Це буде знак перемоги, тому що ми вважаємо, що тільки спільна робота — це наш рецепт перемоги. Це те, чому ми кращі за партію “Грузинська мрія” і ми можемо їх перемогти, показавши нашу єдність”, — розповіла студентка, учасниця мітингу в Тбілісі Гванца.

Крім протесту проти закону про “іноагентів”, аналогічного російському, учасники акції вимагають від правоохоронців не перевищувати повноваження. Відомо про кілька випадків застосування сили поліцією проти лідерів протесту. Місцеві ЗМІ повідомляють про те, що правоохоронці розпилюють газові балончики та застосовують гумові кулі проти мітингувальників.

“Моє покарання почалося відразу після затримання. Коли мене вели через поліцію, поліцейські, які там стояли, прямо в цей час почали мене бити. Насправді це було так: перші удари були набагато, набагато легші, ніж те, що сталося пізніше. А пізніше почалися дійсно розстріли”, — розповів громадський активіст, учасник мітингу в Тбілісі Давид Кацарава.

Закон про іноземних агентів, який ветувала президентка Грузії, проте може розблокувати парламент, утисне не лише свободу слова в країні, нагадують експерти. Сотні організацій, не пов’язаних із політикою, чи то зоозахисники, чи то борці за права жінок, опиняться під загрозою закриття.

“Це дійсно засмучує. Тому що ви не тільки виконуєте роботу уряду, а тому, що потім вас називають іноземним агентом або організацією, яка переслідує інтереси іноземної держави, що абсолютно смішно”, — зазначила керівниця організації з питань прав жінок “Сапарі” Бая Патарія.

Підтримали грузинський народ у прагненні до Європейського Союзу і мітингувальники в Києві. Протест влаштували під стінами грузинського посольства.

Лише спільними зусиллями країни, які постраждали від імперських амбіцій Кремля, можуть перемогти агресора, впевнені мітингувальники.

“Ця акція — вираження солідарності з народом Грузії, який ділить з Україною в певних питаннях боротьбу з російським імперіалізмом. І про них насправді не так багато зараз говорять на міжнародній арені. Вони заслуговують на більшу увагу, тому що 2008 року, коли Росія почала анексувати територію Грузії, західний світ не відреагував достатньо жорстко на це. І це в певному сенсі розв’язало руки Росії, щоб далі забирати території в інших країн. І в України теж”, — пояснила учасниця мітингу Юлія.

“Я думаю, що багато хто спостерігає за тим, що відбувається в Грузії. Я сама була там два з половиною тижні тому, на акціях протесту, і бачила 250 тис. людей, які виходили заявити, що вони проти Росії, що вони не хочуть цього російського законодавства, що вони хочуть до Європейського Союзу. Це настільки проєвропейська нація, це настільки великий спротив, що я не знаю, як це не підтримати”, — додала керівниця благодійної організації “Марш жінок” Олена Шевченко.

Венеціанська комісія Ради Європи настійно рекомендувала Грузії не імплементувати закон про “іноагентів” у його нинішньому вигляді. Водночас провладна партія країни “Грузинська мрія” відкинула пропозицію та пообіцяла внести зміни до законодавства країни найближчими тижнями.

Читайте також: Незалежність країни та її європейське майбутнє — під загрозою, — Зурабішвілі в День незалежності Грузії

Прямий ефір