Підривом Каховської ГЕС росіяни погіршили свою оборону — думка

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Наслідки підриву Каховської гідроелектростанції можуть на певний час затримати українські сили, однак після того, як зійде вода, армія України піде в наступ. Водночас російським окупантам буде складніше оборонятися. Таку думку сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Він звернув увагу, що Каховське водосховище має ширину від 8 км до 20-25 км і довжину 240 км.

“Ці кілометри давали росіянам спокій у тому, що вони не будуть атаковані. Хоча навіть якщо такі моменти розглядалися ними, то вони матимуть можливість відреагувати, оскільки для атаки через Каховське водосховище потрібен тривалий час для того, щоб помітити українські війська і якось відреагувати. Що тепер вони зробили? Вони у вісім разів зменшили ширину цієї водної перешкоди, яка для них була практично фортецею”, — зазначив Варченко.

Другий прорахунок росіян, за словами експерта, — знищення власного першого ешелону оборони водою, яка розлилася з водосховища.

“Ми розуміємо, що всі ці окопи та траншеї, які вони підготували для того, щоб оборонятися від українських військ, сьогодні під шаром мулу. Сьогодні вони під водою ще, а завтра будуть під шаром мулу. Їх неможливо буде використовувати за призначенням. Скільки там залишилося боєприпасів і скільки потонуло п’яних росіян, які не встигли залізти на дерева, ми можемо тільки припускати”, — заявив він.

Варченко додав, що росіяни роблять помилку за помилкою.

Читайте також: Росіяни планували на Каховській ГЕС спрямований вибух, щоб розширити водну перешкоду для ЗСУ — думка ексрозвідника

Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України. Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається. У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб.

Прямий ефір