Росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС — що відомо на цей момент (ВІДЕО)

Наслідки підриву Каховської ГЕС. Скриншот: t.me/ermaka2022

Російськими військами сьогодні, 6 червня, було підірвано Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації. Херсонська обласна військова адміністрація (ОВА) оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликає екстрене засідання Ради безпеки і оборони України, інформує FREEДОМ.

За даними голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, рівень води підіймається і досягне критичної відмітки за кілька годин. Розпочалася евакуація населення, працюють усі екстрені служби.

“Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті за тривогою для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: сіл Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове та частково міста Херсон — острів Корабел”, — йдеться у повідомленні Херсонської ОВА.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав підрив черговим воєнним злочином російських терористів та актом екоциду.

“Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на півдні Херсонщини та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери. Також їхні дії несуть загрозу для ЗАЕС. Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні — пріоритет”, — зазначив Єрмак.

Секретар РНБО Олексі Данілов повідомив про екстрене засідання Радбезу.

“Президент України Володимир Зеленський у зв’язку з підривом дамби Каховського водосховища прийняв рішення про проведення екстреного засідання РНБО України”, — проінформував Данілов.

Раніше незалежна експертка з ядерної безпеки Ольга Кошарна наголошувала, що зниження рівня води в Каховському водосховищі підвищує ризики для ядерного шантажу РФ у зв’язку із Запорізькою атомною електростанцією, яка є найбільшою в Європі.

Прямий ефір