Росіяни планували на Каховській ГЕС спрямований вибух, щоб розширити водну перешкоду для ЗСУ — думка ексрозвідника

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На Каховській гідроелектростанції російська армія повторила гіркий досвід підриву греблі ДніпроГЕС 1941 року. Таку думку сьогодні, 7 червня, висловив ексспівробітник зовнішньої розвідки КДБ СРСР Олександр Зеленко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Тоді вони планували зробити “дірочку” — 10-20 метрів, впала гребля 300 метрів, ДніпроГЕС звалився. Цього разу вони мали намір зробити невеликий спрямований вибух для того, щоб частково розширити водну перешкоду для Збройних сил України. Впала вся дамба, змило їх”, — каже Зеленко.

Він вважає, що це свідчення російського невміння робити будь-що якісно, але разом із тим нагадує, що радянська армія в роки Другої світової війни неодноразово підривала греблі, зокрема в Московській області, “щоб розширити річки, для того, щоб німцям створити складності під час форсування”. За словами Зеленка, це призвело до того, що було змито “сотні населених пунктів та десятки тисяч власних військ”.

Гість ефіру впевнений, що наступ ЗСУ підрив греблі не ускладнить, навіть “трохи” полегшить. Оборонятися ж росіянам буде складніше.

“Для наступу — це не проблема, а для оборони — проблема велика. Але не варто забувати, що вони зробили величезну екологічну катастрофу. Це те, що ми розхльобуватимемо на своїй повернутій території. Для наступу проблем немає. Для відновлення проблеми, звісно, величезні”, — сказав Олександр Зеленко.

Читайте також: Російські окупанти обстрілюють людей під час евакуації із підтоплених районів, — Гуменюк

Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України. Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається. У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб.

Читайте також:Села йдуть під воду: яка ситуація у Херсонській області (ВІДЕО)

Прямий ефір