Вода стрімко підіймається — включення з Херсона (ВІДЕО)

Дамба Каховської ГЕС після підриву. Скріншот: Telegram

Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції (ГЕС) рівень води у річці Дніпро стрімко підіймається. Сьогодні, 6 червня, з п’ятої години ранку в Херсоні було піднято за тривогою всі екстрені служби. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла із Херсона кореспондентка Дар’я Литовченко.

У зоні критичного ризику опинилися 9 селищ та прибережні райони Херсона: Гідропарк та Нафтогавань — вони вже затоплені, вулиці та будинки стоять у воді.

Приходить вода швидко. Кореспондентка показала затоплене подвір’я в одному з районів Херсона, яке мешканці називають “Забалка”, та зазначила: ще 15 хвилин тому у дворі було сухо. Жителі збирають речі та свійських тварин. Виїжджати з Херсона не хочуть.

“Попередили, що по можливості необхідно переїхати в інший район міста. У мене бабуся — треба на чомусь везти. Якби я була одна, взяла б сумочку та побігла б. А так з мамою треба їхати… Ми справжні херсонці, триматимемося. Херсон — наше рідне місто”, — каже одна із мешканок Херсона.

“Вранці приїхали — води не було. Я глянув у той бік: о, наступає. Поки сюди-туди дивимося, вже вода сюди підійшла”, — розповів ще один місцевий житель, додавши, що готовий евакуюватися, але тільки в інший район, а не з Херсона.

Рятуючись від великої води, херсонці переїжджають до районів, які розташовані вище. Влада організовано евакуює до лікарень маломобільних громадян та людей з інвалідністю. Херсонців закликають повідомляти про тих, хто потребує допомоги, а також підготувати все необхідне для евакуації: документи, речі першої потреби. Також херсонців просять подбати про свійських тварин: або брати із собою, або відпустити, щоб вони самі могли подбати про себе.

Уже працюють евакуаційні рейси як автобусні, так і залізничні. Транзитним хабом для тих, хто виїжджає із підтоплених районів Херсонської області, стане Миколаїв. Далі людей автобусами та потягами везтимуть до інших регіонів. До Миколаєва вже виїхали автобуси з Одеси, Кропивницького та Хмельницького.

Тим часом за фактом підриву Каховської гідроелектростанції розпочато розслідування за статтею про екоцид. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. За даними Кабінету міністрів України, у зоні можливого підтоплення перебувають 80 прибережних населених пунктів.

Читайте також: Перенервували в очікуванні контрнаступу ЗСУ — Гуменюк про підрив росіянами дамби Каховської ГЕС

Раніше повідомлялося, що російськими військами сьогодні, 6 червня, було підірвано Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію із районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України.

Читайте також: Росіяни вистрілили собі в ногу, — Грабський про підрив Каховської ГЕС

Прямий ефір