16-17 тис. цивільних опинилися в зоні ризику через вибух на Каховській ГЕС — дані облради

Юрій Соболевський. Фото: khor.gov.ua

Низка населених пунктів — під загрозою затоплення у зв’язку з підривом росіянами Каховської ГЕС. У посиленому режимі працюють медзаклади, поліція та ДСНС, які допомагають з евакуацією людей. Про це сьогодні, 6 червня, розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За його словами, на окупованій території росіяни не евакуюють людей, і жителі змушені самостійно рятувати своє життя. Що стосується територій, підконтрольних українській владі, евакуація триває, насамперед допомагають виїхати сім’ям із дітьми, а також маломобільним громадянам.

“У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб. Це населені пункти, які безпосередньо розташовані на Дніпрі, де є підтоплення. Розроблено евакуаційні маршрути, є локації, де люди можуть побути певний час у більш-менш відносній безпеці. Унаслідок підтоплення двоє людей загинули, четверо отримали поранення”, — повідомив Соболевський.

Заступник облради зазначив, що внаслідок вибуху саму ГЕС фактично знищено.

“Не всі секції були знищені та зруйновані, пошкодження йшли каскадом, тому рівень води збільшувався досить-таки повільним темпом. Це дозволило нам провести евакуацію людей”, — сказав він.

Читайте також: Підривом Каховської ГЕС російські окупанти намагаються призупинити контрнаступ ЗСУ, — Антонюк

Нагадаємо, російські війська сьогодні, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України.

Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається.

Читайте також: Терористам не вдасться зупинити Україну, — Зеленський про підрив Каховської ГЕС

Прямий ефір