Пенсійна реформа, продуктова паніка: які події відбулися в Україні в 2011 році (ВІДЕО)

Скрін із відео

2011-ий рік запам’ятався українцям протестами, стартом пенсійної реформи і продуктовою панікою. У 2011-му отримала тюремний термін Юлія Тимошенко. А ще цей рік приніс нашій країні престижні світові нагороди з боксу братів Кличко і нові футбольні арени. Крім того, 2011-й асоціюється з революцією у сфері телевізійних подорожей.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Напередодні Нового року у Верховній Раді серед депутатів поширюють роздруківку. На обкладинці два слова – Пенсійна реформа.

Пенсійний вік жінок зрівняється з чоловічим – з 55 до 60 років. “Доросте” до нього поступово, за десять років. По-друге – для цього доведеться більше відпрацювати обом статям – 30 років жінкам і 35 років – чоловікам. Опозиція буде запевняти – брехня, пенсії тільки знизяться. Проти – і незліченна кількість українців. Аргумент за – це вимога МВФ, для кредита.

Українці, на яких поширюється реформа, тим часом починають рахувати страховий стаж – інакше кажучи, ті роки, за які платив внески їхній роботодавець, і багато хто не дораховується.

У 2011-му мінімальну пенсію підвищать на 16 грн. Вийде 800. А за десятиліття, протягом якого триватиме реформа, вона виросте всього на тисячу гривень – до 1 769.

Також у цьому році українців охоплює продуктова паніка. Головний дефіцит – гречка. Її в минулому році виростили мало. Спочатку вона дорожчає з 14 грн. до 20. А потім зникає. Вирішують завезти гречку з Китаю. Китайська повинна коштувати компромісні 17-18 гривень, але, коли з’являється така ціна – як це буває при паніці – ажіотаж  послаблюється. Наступна продуктова паніка охопить країну в 2015-му – у зв’язку з підвищенням курсу долара.

Стадіони НСК “Олімпійський” в Києві на 17 тисяч місць і “Арена Львів” – на 34 тисячі місць – стратегічні об’єкти до Євро-2012. Ще рік тому – проєкти і недобудови, але вже в 2011-му – реальність. Зі скандалами і ударними темпами – здані і навіть приймають перші ігри.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір