Пандемія свинячого грипу, газова війна: підсумки 2009 року в Україні (ВІДЕО)

Скрін із відео

2009-й рік відзначився епідемією свинячого грипу. Люди створювали саморобні маски, а в країні ввели карантин. Газова війна з Росією також увійшла в історію – тоді РФ підвищила ціни на паливо для України.

Про це розповідаємо у новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

H1N1 або каліфорнійський грип – в американський штат він потрапив із Мексики ще на початку року. Про вірус відомо, що викликає пневмонію, найвразливіша група – молоді і здорові.

ВООЗ попереджала про епідемію ще з весни, але в Україні паніка прийшла восени ­– разом із сезонним грипом.

В Україні з минулого року – світова фінансова криза. Рятуючи фінансову систему, НБУ заборонив дострокову виплату депозитів. “Замороженими” виявилися 145 млрд гривень “народних” грошей.

У період цієї кризи в країні збанкрутує дванадцять банків.

Середня зарплата в 2009 році – 2 000 грн – 250 доларів за новим курсом. З економічною кризою закінчилася майже восьмирічна епоха “долара по п’ять”. Настає епоха “долара по вісім”.

У 2009 році в Україні з’являється термін “листи щастя” – водії масово отримують повідомлення про штрафи поштою. Половину з них зафіксував новий прилад “Візир”.

1 січня 2009-го Росія демонстративно закручує газовий вентиль. Починається газова війна з Україною. Формально, вона не перша – Україні газ вже перекривали у січні 2006-го. Але тоді вона тривала чотири дні, після яких між країнами з’явився посередник – РосУкрЕнерго – і газ подорожчав з 50 до 95 доларів за тисячу кубів.

Але тепер мова йде про суми в кілька разів вищі, і вентиль перекритий майже на три тижні. У заручниках опиняється два десятки країн Євросоюзу ­– адже туди газ йде через Україну.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір