Ознак ймовірного сухопутного вторгнення з боку Білорусі на сьогодні немає — експерт назвав низку факторів

Кордон з Білоруссю. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Ознак ймовірного сухопутного вторгнення в Україну з боку Білорусі наразі немає. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що є низка факторів, які можуть свідчити про підготовку до такого кроку.

За словами Грабського, йдеться, зокрема, про створення та розгортання ударних угруповань на кордоні або в районах, наближених до кордону з Україною, логістичної системи — польових баз та складів, розгортання шляхів постачання та створення опорної мережі матеріально-технічного забезпечення, розгортання додаткових сил і засобів медичного забезпечення тощо.

Наразі ж спостерігається проведення планових занять на полігонах у Брестській та Гомельській областях.

“Дуже важливим аспектом є те, як і з якою інтенсивністю проводиться бойова підготовка та які завдання вирішуються на полігонах при відпрацюванні тих чи інших вправ. Тобто, наприклад, якщо ми бачимо відпрацювання вправ інженерними військами щодо подолання якихось водних перешкод для проведення розгородження, то це, безумовно, є ознакою проведення наступальної операції тощо. Тобто все це приховати неможливо”, — сказав Грабський.

Він зазначив, що зараз ведеться спостереження за ситуацією, всі ці фактори відслідковуються.

“І я можу підтвердити — на сьогодні ми не бачимо якихось серйозних кроків щодо створення саме ударних угруповань чи розгортання ударних угруповань, які могли б свідчити про те, що завтра чи найближчим часом протягом двох тижнів супротивник здійснюватиме сухопутне, наголошую , сухопутне вторгнення на територію України чи якісь агресивні дії”, — заявив експерт.

Водночас він наголосив, що з весни на території Білорусі проводиться комплекс заходів, який свідчить про те, що загроза такого вторгнення існує і вона періодично зростає.

Грабський також звернув увагу на характер місцевості між Білоруссю та Україною — це фактично безперервний ланцюг лісів та боліт із буквально п’ятьма напрямками, якими може здійснюватися вторгнення.

“Тобто в яких би кількостях не зосереджувалися війська на білоруському напрямку, вони проходитимуть лише суворо встановленими маршрутами в межах цих доріг. Тобто вони втягуватимуться в досить вузький простір і будуть досить вразливими. Власне, з цим пов’язані наші такі обережні оцінки того, що противник навряд чи використовуватиме масоване пересування військ на територію України. Але разом із тим зберігається дуже велика ймовірність провокаційних та демонстраційних дій, які мають на меті відвернути увагу наших військ від інших напрямків, створити напруженість на кордоні та перешкодити переміщенню резервів України на інші напрямки. Ось така ситуація”, — сказав експерт.

Читайте також: Якщо Лукашенко дасть армії наказ наступати, це стане його смертним вироком, — Юсов (ВІДЕО)

Прямий ефір