Путін привіз із собою до Пекіна майже всіх ключових кремлівських чиновників — причини назвав Божко

Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: apnews.com

Російський диктатор Володимир Путін привіз із собою до Китаю майже всіх ключових кремлівських чиновників, щоб зміцнити зв’язки Москви й Пекіна, від якого з кожним днем все більше залежить російська економіка та військова машина. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

Він констатував, що до КНР приїхала справді величезна за складом, кількістю та рівнем представництва делегація.

“Я не пригадую, щоб РФ одномоментно кудись настільки різноманітний, величезний візит політиків взагалі здійснювала. Тому я вважаю, що насправді тут ідеться про те, що триватиме спроба для Росії увійти в глибшу взаємодію з різними системами, які вибудувала КНР. Тобто по-перше, спроба сформувати якісь альтернативні фінансові системи, які будуть кидати виклик західним — для цього там, звісно ж, лідери основних банків, Міністерство фінансів. По-друге, йдеться про серйозні зміни у сфері сільського господарства, про можливості взаємного виходу на ринки. І, по-третє, звичайно ж, військово-технічна й просто цивільна промислова компоненти”, — сказав Божко.

Він зазначив, що відрізана від основних західних технологічних гігантів Росія так чи інакше потребуватиме технологій. Якщо раніше у РФ технології поставляли світові концерни, то тепер вона намагатиметься їх компенсувати завдяки Китаю.

За словами глави Центру політичних досліджень “Доктрина”, вже зараз ідеться про захід на російський ринок не тільки китайських автомобілів, а й китайської сталі, хоча донедавна РФ за експортом сталі та за сталепрокатом була одним зі значущих світових гравців.

“І ми бачимо насправді, як поступово Росія буде все більше й більше допускати Китай на свій внутрішній ринок та ставати більш від нього залежною як економічно, так внаслідок і політично. Ми вже бачимо зараз, що рівень готовності демонструвати якісь максимально лояльні кроки Китаю за останні два роки для Росії просто зріс на кілька порядків”, — сказав Божко. 

Крім того, він зазначив, що нещодавнє підвищення на посаді Сергія Шойгу супроводжувалося також переведенням з орбіти Міністерства оборони до Ради національної безпеки Федеральної служби з військово-технічного співробітництва, яка безпосередньо відповідає за експорт озброєнь та за обмін військовими технологіями в Росії.

“І лідер цієї служби точно також присутній під час цього візиту до Китаю. Тобто значну частину російсько-китайських відносин становитиме щонайменше односторонній обмін військовими технологіями, коли Росія намагатиметься якісь свої військові технології, знову ж таки, навіть нехай радянського виробництва, постачати до Китаю, сподіваючись, що Китай згодом усе-таки погодиться на постачання технологій або хоча б озброєнь із КНР. Тому що ми розуміємо, що ось це тимчасове рішення про постачання з КНДР та Ірану було дійсно дуже обмеженим. Тобто це однаково не гарантувало Росії якийсь довгостроковий сценарій. Це був такий сценарій — пройти кризовий період, отримати якісь додаткові ззовні військові ресурси… Згодом Росія б дуже хотіла почати отримувати й китайське озброєння теж”, — сказав Божко.

Читайте також: Путін і його “свита” прибули до Пекіна: чого чекати російському диктатору від зустрічі з лідером Китаю (ВІДЕО)

Нагадаємо, Путін 16 травня розпочав дводенний візит до Китаю. Цей візит для російського диктатора – перший міжнародний після так званої інавгурації.

Прямий ефір