Оборона передових позицій лінії фронту: як працюють українські десантники, борючись із російським окупантом (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Теплі речі на випадок холодних ночей, бронежилети й каски, сухпайки та автомати. Це все, що беруть із собою штурмовики перед виїздом на першу лінію оборони. Нічні вилазки — звична справа для українських захисників. Десантники 80-ї бригади цілодобово стримують штурми противника, перебуваючи під постійним вогнем, інформує FREEДОМ.

Ночами піхотинцям 80-ї окремої десантно-штурмової бригади не до сну. Вони готуються до бойового виїзду в Бахмутський район. Микола спить перед виїздом лише 4 години. Каже, його долає не хвилювання, до своєї роботи звик. Найчастіше перед сном довго розмовляє телефоном із сім’єю. Рідні завжди переживають. Перед виїздом на першу лінію оборони безсоння — звична справа.

“Хто як себе налаштовує. Є такі, хто переживає й не може заснути. Там обстріли й все, що хочеш. А є такі, хто спить, можуть навіть проспати виїзд”, — розповідає Микола.

Бійці кажуть, що виспатися перед виїздом вкрай важливо. Там, на бойових позиціях, буде не до сну.

На бойовий виїзд захисників завжди проводжає їхній талісман — кошеня на прізвисько Десант. На збори у солдатів часу небагато. Взявши лише все необхідне, займають місця в бронемашині.

До передових позицій піхотинці добираються на бронетехніці. Вона зможе вберегти військових від російських обстрілів, але щоб цього уникнути, певна ділянка шляху долається в повній темряві, з вимкненими фарами.

“Ну ми їдемо там без світла, є в нас прилад нічного бачення. Важко, легкого нічого немає, але ми справляємося”, — розповідає боєць Віталій.

Недооцінювати противника, кажуть захисники, не варто. Росіяни завжди шукають слабкі місця, тому така перезмінка на позиціях має відбуватися з дотриманням усіх заходів безпеки.

“На позиціях не тихо, але хлопці в хорошому бойовому дусі, тому що ми трохи просунулися. Ми нормально пройшли, тепер росіяни психують. Тому й накривають усе артилерією, бо нічого не можуть зробити”, — розповів військовослужбовець Юрій.

Змінивши попередню групу, бійці заступають на чергування на дві доби. Їхнє завдання — оборона українських позицій. Однак за можливих російських штурмів, завжди готові вступати в прямий контакт.

https://www.youtube.com/watch?v=2uWovzR3gI0&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: Росіяни зазнають великих втрат, дії української армії формують поле майбутньої битви, — військовий експерт

Прямий ефір