Нові санкції: Європа готується завдати нового удару по путінській вертикалі

Володимир Путін. Фото: glavcom.ua

“Найближчим часом ЄС вийде з новим набором санкцій проти Росії”, — заявила віцепрезидентка Єврокомісії Віра Йоурова. Також Євросоюз планує оголосити Об’єднані Арабські Емірати країною з високим ризиком відмивання грошей, оскільки багато росіян, щоб уникнути санкцій, перевели свої активи до ОАЕ, інформує FREEДОМ.

“Об’єднані Арабські Емірати роками були прихистком для корумпованих лідерів та їх брудних грошей. Прихильність Європейської комісії показує, що вони усвідомлюють проблему та готові діяти”, — зазначив старший співробітник з питань політики TI EU Роланд Папп.

Агентство Bloomberg пише, 8-й пакет санкцій, запроваджений на початку жовтня цього року проти Росії, ще не набув чинності, проте вже впливає на експорт російської нафти.

Постачання сирої нафти з Росії з 14 по 21 жовтня знизилося до п’ятитижневого мінімуму, а доходи бюджету за цей період стали найнижчими з початку російської повномасштабної агресії проти України 24 лютого.

Ефективність санкцій проти Російської Федерації підтверджують звинувачення Кремля — нібито Захід за допомогою обмежень украв у Росії золото та валютні резерви.

“Ви знаєте, що дуже багато активів зараз фактично поцуплені конкретними країнами, які належать до того, що ми називаємо “колективним Заходом”, у тому числі наші золото-валютні резерви. Ці дії є абсолютно незаконними. Вони суперечать міжнародному праву”, — сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Ба більше, напередодні нового пакета санкцій у Москві погрожують Заходу.

“Якщо виявляться реальні захоплення активів росіян або державних резервів, Росія вживе заходів у відповідь”, — заявила прессекретарка Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.

Втім, експерти вважають, що в ізоляції Росії не вистачає індивідуальних санкцій щодо російських губернаторів. Як високопоставлені урядовці вони також є учасниками війни і також несуть відповідальність.

“Багато губернаторів їздили на окуповані території України та займалися різними способами легітимації окупаційних режимів. Наприклад, деякі з них підписали “угоди” з окупаційною владою, щоб допомогти “відновити” свою інфраструктуру. По-друге, багато губернаторів виступали як канали матеріальної допомоги цим окупаційним режимам. По всій Російській Федерації губернатори організували доставку “гуманітарної допомоги” окупаційним режимам. У минулому повідомлялося, що такі поставки “допомоги” закінчуються тим, що постачають російські війська на передовий”, — зазначив науковий співробітник Естонського інституту зовнішньої політики Іван Клищ.

Крім того, група євродепутатів просить США та ЄС ввести санкції проти американського актора Стівена Сігала, співака Філіпа Кіркорова та найбагатшої людини Росії, власника Новоліпецького металургійного комбінату Володимира Лісіна, якого називають “гаманцем Путіна”.

“Володимир Лісін — один із “гаманців” диктатора Володимира Путіна. “Група НЛМК” Лісіна є одним з основних постачальників сталі для російського військово-промислового комплексу, зокрема танкобудівного заводу “Уралвагонзавод”. Продукція підприємств Лісіна використовується для ведення бойових дій на території України та вбивства українців”, — йдеться у відкритому листі, підписаному представниками Польщі, Литви, Естонії, України та США.

У 9-му пакеті санкцій має опинитися і друг Путіна, олігарх Ігор Макаров. Його вважають одним із ключових спонсорів війни в Україні.

Раніше санкції проти нього ввели у США, Канаді та Австралії.

“Персональні санкції ЄС проти друга Путіна газового олігарха Ігоря Макарова (власника компанії “Ареті”) обов’язково мають бути внесені до дев’ятого пакета санкцій. Навіть прості українці вже звертають увагу на це, організувавши акцію під будівлею МЗС України, щоб привернути увагу Ради Євросоюзу з міжнародних справ”, — наголосив політтехнолог Олег Пастернак.

Дружні Росії країни продовжують скорочувати свої економічні зв’язки з Москвою, не бажаючи втрачати іноземних інвестицій. Казахстан вирішив експортувати уран в обхід Росії.

Як повідомляє Reuters, компанія “Казатомпром”, найбільший видобувач урану у світі, планує активніше задіяти Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут: Каспійським морем, а потім через територію Азербайджану та Грузії.

Читайте також: Підтримка є: як зростає інтерес до України в усьому світі (ВІДЕО)

Прямий ефір