“Нейтралів” кличуть до НАТО — аспекти посилення європейської оборони (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Усі європейські країни, які перебувають під парасолькою НАТО, мають вступити до Альянсу. Про це на пресконференції у Лондоні заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс. За його словами, коли ведмідь біля задніх дверей європейської безпеки, то немає місця для нейтралітету. На необхідності зміцнити захист Євросоюзу наполягає глава МЗС ФРН Анналена Бербок, повідомляє FREEДОМ.

Нейтральні країни повинні вступити до НАТО через загрози з боку Росії, що зростають. Як заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, Лондон лобіюватиме приєднання до Альянсу більшої кількості країн. Йдеться про Ірландію, Мальту, Австрію та Швейцарію. Ці країни, за інформацією австрійської газети Die Presse, наприкінці 2023 року надіслали листи НАТО з пропозицією розширити співпрацю.

“Я виступатиму за те, щоб усі ті європейські країни, які отримують реальну вигоду від прикриття НАТО, які користуються перевагами свободи та свобод, приєдналися до Альянсу… Настав час для кожної європейської країни зробити крок уперед, а для НАТО — більш активно відстоювати свою позицію”, — заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс на Лондонській конференції з оборони 2024 року.

Перед гібридними загрозами Росії слід також посилити захист Європейського Союзу. У німецькому місті Веймарі міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі погодили прагнення стати рушійною силою європейської системи безпеки.

“Ми більше не можемо дозволити собі зовнішню політику на автопілоті. На наш погляд, для цього вкрай важливими є три напрямки, які ми об’єднали у Веймарський порядок денний. Насамперед — це європейська безпекова та оборонна політика. Ми хочемо перетворити Європейський Союз на справжній союз безпеки. Саме це також означає збільшення кількості спільних закупівель, зміцнення європейського оборонного потенціалу за рахунок довгострокових контрактів та планування безпеки”, — наголосила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Через потенційну агресію Росії щодо європейських держав вони вже створюють захисні лінії оборони. Крім країн Балтії, Польща анонсувала виділення 2,5 млрд дол. на проєкт “Східний щит”. Він передбачає створення різних систем укріплень на кордоні з Росією та Білоруссю. На саміті міністрів оборони Північної групи країн НАТО представник Польщі заявив про можливість об’єднати оборонну лінію.

“На мій погляд, дуже цікаво, як Литва, Латвія та Естонія будуватимуть свою лінію оборони в Балтійському регіоні, тому що у Польщі прем’єр-міністр Туск ухвалив рішення про будівництво “Східного щита”, і ми хочемо поєднати його з Балтійським. Тож це дуже важливо для нас”, — зазначив заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик.

Водночас західні країни розуміють, що уникнути можливого нападу РФ можна, лише надавши Україні все необхідне озброєння. Як заявив міністр оборони Литви, Вільнюс запускає національну програму безпілотників, за підсумками якої дрони відправлять до України.

“Ми профінансуємо національну програму безпілотників на 10 млн євро для литовських виробників безпілотників. І ці БПЛА, які ми купимо, поставлятимуться в Україну. Тобто крок полягає в тому, що наші виробники зараз тестують свої безпілотники в Україні. Коли вони отримають сертифікат, ми їх купуватимемо та постачатимемо українській армії”, — повідомив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас.

Перевага у повітрі та сильна протиповітряна оборона є вкрай важливими для захисту української інфраструктури. Тому Сполучене Королівство надіслало новий військовий пакет вартістю понад 217 млн євро для посилення повітряної та морської оборони України. До нього увійшли радари ППО, хибні цілі, системи радіоелектронної боротьби, а також малі катери, розвідувальні безпілотники та надводні безекіпажні кораблі.

Читайте також: Якщо ЄС і НАТО продемонструють упевненість і силу, Росія припинить вести агресивну політику, — Лакійчук

Нагадаємо, естонський політолог Пеетер Тайм сказав, що Балтійський регіон, можливо, є однією з головних цілей для Росії, і загроза початку агресії відчувається щодня.

Читайте також: Російська загроза не зникне сама собою — заява Штайнмаєра

Прямий ефір