Україна вже змогла побудувати мільйон дронів — подробиці від експерта

Український військовослужбовець запускає безпілотник. Ілюстративне фото: gettyimages.com

Україна змогла побудувати мільйон дронів буквально за кілька місяців. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Уже навесні було очевидно, що мільйон дронів — це не недосяжна якась цифра, це абсолютно реальні показники, на які можна вийти. Наступний момент — ми розуміємо, що мільйон уже далеко позаду. Україна виробила мільйон українських дронів. І зараз питання — а скільки Україна в змозі виробити протягом року цього обладнання? Уже зараз можна говорити про те, що ця цифра щонайменше буде збільшена втричі, за офіційною позицією нашого міністра розвитку стратегічної промисловості”, — сказав він.

Водночас Яковенко наголосив: на думку самих виробників, ця цифра насправді може зрости в 10 разів. 

“І ідеальна картина світу — це коли Україна зможе виробити, покласти на свої склади 30 мільйонів дронів, і в такому разі ніякого дефіциту обладнання не буде. Це буде достатня кількість, щоб забезпечити й логістику, й безпосередній ешелон запасних частин, і запасного обладнання для того, щоб дрони використовувалися просто щомиті”, — сказав він.

Читайте також: Виробники українських дронів у комунікації з фронтом готуються до викликів, які будуть через 2-3 місяці, — Федоренко

Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що безпілотні літальні апарати (БпЛА) українського виробництва є більш ефективними, ніж ті дрони, які виробляє Росія.

Прямий ефір