Росіяни вбили понад 12 тисяч цивільних українців, серед яких понад 550 дітей, — генеральний прокурор України

Ілюстративне фото: Facebook/Оперативне командування "Південь"

Російські окупанти тільки за підтвердженими даними вже вбили в Україні понад 12 тисяч цивільних, зокрема 551 дитину. Такі цифри озвучив генеральний прокурор України Андрій Костін на Глобальному саміті миру в Швейцарії, інформує FREEДОМ.

“Ми задокументували майже 130 тис. військових злочинів. Це означає в середньому 150 злочинів на день. Кожні 10 хвилин Росія вчиняє злочин проти українців. Щиро сподіваюся, що цей саміт зміцнить зусилля світової спільноти, спрямовані на припинення цих злодіянь. І буде, зокрема, посилено роботу зі звільнення та повернення українських цивільних, незаконно утримуваних РФ, а також примусово депортованих агресором дітей”, — сказав Костін.

Читайте також: Убивці під маскою “визволителів”: звірства росіян на окупованих територіях

Нагадаємо, до Міжнародного кримінального суду (МКС) передали нову доповідь про злочини Росії. У ній йдеться про те, що окупаційна армія РФ цілеспрямовано застосовувала тактику голоду під час 85-денної облоги українського Маріуполя на початку 2022 року. Це вважається воєнним злочином. Такий висновок є основою досьє, яке юристи компанії Global Rights Compliance у співпраці з українським урядом подали до МКС у Гаазі.

Прямий ефір