Представлені в Україні Сили безпілотних систем змінять індустрію в усьому світі, — експерт

Валерій Яковенко. Фото: mind.ua

Представлений в Україні новий рід військ — Сили безпілотних систем — змінить індустрію в усьому світі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.

“Це змінить індустрію, і змінить індустрію не тільки в Україні, а в усьому світі”, — наголосив він.

За словами експерта, Україна стала на шлях, коли з’являється чимала кількість різних розробок, виробників та інженерних груп, що створюють нові пристрої, яких світ до цього не бачив.

“І зараз відбувається певна трансформація кількості в якість, коли нам необхідно сегментувати все це обладнання, що виробляється в Україні, й дати йому певні технічні характеристики, які мають досліджуватися виробниками. Нам необхідно змінити питання тактики навчання спеціалістів та питання підтримки цих пристроїв й цих же спеціалістів. І все це можливо зробити, виключно залучаючи державу як ту структуру, яка має спрямовувати ринок. Фактично Сили безпілотних систем, які з’явилися зараз, — це еволюція, це революція для всього світу. У жодній країні світу немає такого типу сил”, — сказав Яковенко.

Він наголосив, що дрони зараз роблять максимум роботи на полі бою. Так, за словами експерта, завдяки українській робототехніці знищується величезна кількість техніки противника.

“Тому зараз те, що держава взяла на себе ініціативу спрямувати, систематизувати всі можливі підходи використання цієї техніки, — це революційне рішення для всього світу. І “Армія дронів” уже стала не просто громадянською ініціативою, куди можна донатити гроші й бути впевненим, що ці дрони дійдуть до безпосередньо військових для захисту нашої землі. “Армія дронів” зараз — це безпосередня сила. Це сила, яка здатна очистити наші землі від окупантів”, — заявив Яковенко.

Читайте також: Виробники українських дронів у комунікації з фронтом готуються до викликів, які будуть через 2-3 місяці, — Федоренко

Нагадаємо, Україна є першою країною у світі, яка вже завершує комплектування нового роду військ — Сили безпілотних систем.

Прямий ефір