Китаю доведеться ухвалити рішення, — Подоляк про висновки з Саміту миру

Прапор Китаю на тлі міського пейзажу Шанхая. Фото: gettyimages.com

Саміт у Швейцарії показав, що світ хоче миру: гри за правилами, гарантій, майбутнього для себе та своїх дітей. А Росія вустами Путіна заявляє, що прийшла вбивати, руйнувати, захоплювати. У цій ситуації Китаю, який раніше намагався зіграти роль миротворця, пропонуючи план, де першим пунктом була територіальна цілісність України, доведеться ухвалювати рішення. Таку думку висловив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю телеканалу FREEДOM.

“Тепер Китаю доведеться подивитись на це інакше: а чи потрібно адвокатувати РФ? Чи потрібно адвокатувати країну, яка прямо говорить, що немає жодної територіальної цілісності, що ми маємо зброю і ми вбиватимемо? Адвокатуючи це, ти руйнуєш свою репутацію, руйнуєш перспективи, які зараз відкрилися перед Китаєм, тому що РФ випала із глобального процесу”, — коментує Подоляк.

Він наголосив: щойно Росія програє війну, її як значущого гравця більше не буде.

“Тому Китаю треба усвідомити, що перше — міжнародне право має існувати. По-друге, війни — це не те, що дозволяє розв’язати проблеми та конфлікти, якщо ти плануєш власне майбутнє на десятиліття. Третє — не можна розмінювати репутацію. Коли з одного боку — близько 100 країн (а це великі ринки, великі фінанси), чи є сенс це розмінювати на дуже дивну країну Російська Федерація, яка не може запропонувати нічого, крім війни, агресії та руйнування міжнародного права? І Китаю зараз доведеться ухвалити рішення”, — упевнений Михайло Подоляк.

Читайте також: Світ чітко розділений на чорне і біле: підсумки Саміту миру підбиваємо з Михайлом Подоляком

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії пройшов перший Глобальний саміт світу, у роботі якого взяла участь 101 делегація з різних країн та міжнародних організацій. За підсумками саміту було прийнято комюніке, яке підтримали 80 країн та 4 міжнародні організації. Але пізніше Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.

Читайте також: Відсутність Китаю на Саміті миру підірвала його позиції в ролі миротворця, — Фесенко

Прямий ефір