Наслідки “русского мира”: як повертають до життя селища Херсонської області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Херсонській області триває відновлення після російської окупації. Пліч-о-пліч працюють одразу кілька будівельних бригад із Дніпропетровської області, які планують привести до ладу понад 200 пошкоджених будинків мирних людей, інформує FREEДОМ.

У Тетяни, мешканки села Бобровий Кут на Херсонщині, сьогодні під опікою лише порося, коли до російської окупації жінка тримала корів, свиней і гусей. Було велике господарство. Але російські війська позбавили всього, і ледь не розбили танками будинок.

“Вони до нас підходили, їжу просили. Ми їм не давали. За городом стояв танк, через хату перелітали снаряди”, — згадує Тетяна. 

У жінки досі тремтить голос, коли згадує, що довелося пройти за час окупації. Вона, чоловік і двоє дітей змогли протриматися лише два місяці, — потім евакуювалися. А після звільнення Бобрового Кута — першими повернулися в село. 

Сім’я практично рік прожила в розбитій росіянами хаті, поки в село не прийшли будівельники. 

Дніпропетровська область з початку літа взялася відбудовувати села Херсонської області в рамках всеукраїнського проєкту “Пліч-о-пліч”.

“220 об’єктів нам необхідно відновити. Робимо все для того, щоб жителі поверталися у своє житло, свої комфортні будинки. Ремонтуємо дахи, ремонтуємо фасади, встановлюємо вікна та двері”, — повідомив перший заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ОВА) Володимир Орлов.

Понад 30 будинків уже відновлено. Серед них і будинок Тетяни.

“Все подобається, і дах, і вікна як пофарбували. Ми дуже вдячні”, — каже жінка.

У роботі — ще 40 пошкоджених будинків: у Ольгиному обшивають стіни, у Бобровому Куті та Старосілля — шпаклюють і фарбують. А в деяких випадках – зводять будинки з нуля. 

“Насамперед, коли наші фахівці проводять обстеження, ми розуміємо, що нам необхідно: зробити покрівлю, замінити всі пошкоджені вікна, виконати штукатурні роботи. Капітальний ремонт – це повністю: якщо нічого немає або трохи стін, ми повністю демонтуємо і виганяємо за технічною документацією всі несучі основні конструкції, стіни”, — пояснює представник компанії-підрядника Кирило.

Уже у відновлені села повертаються люди, починають працювати школи та дитячі садки. 

Приміром, у Бобровому Куті до повномасштабної війни РФ проти України проживало трохи більше ніж 500 людей. Під час окупації — залишалися десятки, а сьогодні тут уже понад 350 жителів.

Читайте також: Розбите російськими снарядами Богородичне Донецької області: люди повертаються будувати нове життя (ВІДЕО)

Прямий ефір