На Бахмутському напрямку українським військовим допомагає гаубиця L119 на ім’я “Фурія” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Бахмутський напрямок Донецької області залишається одним із найгарячіших на лінії фронту. За даними Генерального штабу України, противник продовжує регулярні штурмові дії в районі Кліщіївки та Андріївки. Тут не замовкає робота артилерії та атакують безпілотники, повідомляє FREEДОМ.

Стримувати противника українським захисникам допомагає різна сучасна техніка. На цій позиції військовослужбовці працюють на гаубиці L119. Легке буксироване артилерійське знаряддя має калібр 105 мм, швидко встановлюється, заощаджуючи час приведення в бойову готовність.

Гаубиця заряджається вручну та робить по 6 пострілів на хвилину в перші 2 хвилини стрільби.

“У цьому випадку вона нам дуже підходить: і калібр, і маневровість, і швидкість згортання-розгортання, і також можливість швидкого завдання першого удару. Тобто в даних умовах ця гармата дуже сильно підходить”, — каже командир відділення Мирон.

Він розповідає, працюють по противнику на відстань близько 10 кілометрів. Гармата використовується для знищення легкоброньованої техніки та піхоти, у бою тут виконує функцію стримування штурмових груп.

“На даній ділянці фронту, де ми зараз із вами перебуваємо, противник переважно використовує піхоту. Така в нас ситуація, такий рельєф, така позиція, що противник не може використовувати техніку, йде піхота, і працюємо переважно по піхоті. Противник досить активно проводить штурми, і дуже зухвалі ці штурми, просто забігає на наші позиції, займає позиції дуже швидко, й необхідно дуже швидко реагувати на цю ситуацію. Тобто гармата постійно перебуває на чергуванні, за першої необхідності вона працює по противнику”, — розповів Мирон.

Свою гаубицю в розрахунку називають “Фурією”, кажуть підтримують традицію і дають гарматі ім’я.

Віктор — учасник АТО 2015 року, на фронт повернувся з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Тут виконує функції навідника. За його словами, гаубиця L119 у рази перевершує аналоги радянського часу.

“Це не для порівняння. Це небо та земля. Навіть не обговорюється. Тут точність, надійність, є свої нюанси, звичайно, але за рік часу освоїли настільки, що із закритими очима працюємо. Є різні заряди, максимальна дистанція, напевно, тут десь 12,5 кілометрів. Якщо на цьому заряді. Є далекобійні — ті летять ще далі”, — сказав Віктор.

Для того, щоб освоїти всі нюанси роботи з установкою, військовослужбовці проходили навчання за кордоном.

“Ми самі мінометники. Їздили в Німеччину, навчилися на М-ці, нам дали L-ку. Приблизно одне і теж, але тільки трохи відрізняється в прицілах і все. Артилерія — тут існує один принцип, але приціли відрізняються. І міномет — це простенька, навіть не гармата, а так — труба. Усі механізми, як обслужити, що і як, до чого, все елементарне, але повинен знати, що і як усунути на бойовій позиції”, — зазначив Віктор.

Крім штурмів піхоти й артилерії, російські окупанти на Бахмутському напрямку застосовують й авіацію.

За даними командування Сухопутних військ ЗСУ, загарбники зосередили на Бахмутському напрямку 62 тисячі солдатів та регулярно поповнюють свої втрати новими резервами. Своєю чергою, військовослужбовці Збройних сил України продовжують стримувати натиск противника, знищувати російську техніку та ліквідовувати живу силу.

Читайте також: Ще 800 загарбників знищені в Україні: Генштаб ЗСУ оновив дані щодо втрат росармії

Нагадаємо, українські захисники впродовж доби відбивали атаки російських окупаційних військ на сімох напрямках. Окупанти не припиняють спроб оточити місто Авдіївка Донецької області та витіснити українські підрозділи з лівого берега Дніпра в Херсонській області, а також, ігноруючи закони та звичаї ведення війни, завдають терористичних ударів по мирних українських містах.

Прямий ефір