Лідер жіночого хокею в Україні Юлія Добровольська розповіла про нелегкий шлях до перемог (ВІДЕО)

Фото UATV

Відома фраза “у хокей грають справжні чоловіки” вже давно втратила свою актуальність. На Олімпійських іграх жіночий хокей з’явився 1994 року, а офіційні Чемпіонати світу серед жінок почали проводити за чотири роки до цього.

Українська збірна свої перші кроки на Чемпіонаті світу зробила в січні 2019 року. У Південно-Африканській Республіці українки по черзі обіграли своїх опоненток із Бельгії, Болгарії, Гонконгу й ПАР, вигравши кваліфікаційний турнір.

Віце-капітан збірної України, киянка Юлія Добровольська на цьому ЧС зробила перший великий крок на шляху до своєї спортивної мрії. Юлія нині не тільки грає в хокей, а й закінчує навчання за спеціальністю “тренер з хокею”. Вона настільки любить цей вид спорту, що не уявляє без нього своє життя.

Медаль за кваліфікацією Чемпіонату світу – це перше серйозне досягнення жіночої збірної України з хокею і, зокрема, Юлії на міжнародній арені. До січня 2019 року в подібних змаганнях команда України взагалі участі не брала.

“Це довгоочікувана медаль для мене, це перший найважчий і хвилюючий крок до мого хорошого хокейного майбутнього. Що я відчуваю, тримаючи медаль в руках, я, якщо чесно, ще до кінця не усвідомлюю. Просто минуло ще мало часу. Думаю, одного дня прокинусь і зрозумію, що наступний крок – Чемпіонат світу”, – каже віце-капітан жіночої збірної України з хокею Добровольська.

У тому, що дівчина опинилася в спорті, немає нічого дивного. Її мама займалася волейболом, тато – хокеєм. Але те, що вона теж візьме ключку в руки, ніхто не планував. На ковзани її поставив тато – так, для загального розвитку. Про хокейне майбутнє для доньки він тоді навіть не замислювався.

До семи років Юлю водили на танцювальні гуртки, а потім вона випадково опинилася на ковзанці у київському спорткомплексі “Авангард”, де в дитячій секції “Сокола” тренувався її знайомий. Побачивши на льоду серед хлопчиків дівчинку, Юля теж захотіла на хокей.

Записатися в хокейну школу “Сокола” ніхто їй не дозволив – ані тренер цього віку, ані директор. Їм вистачало експерименту з однією дівчинкою. Але Добровольських це не зупинило. Так Юля опинилася в команді хлопчиків “Крижинка“.

З того дня юна спортсменка затрималася в команді на п’ять років. Із хлопцями тренувалася на рівних. Потім брала участь у чемпіонаті Києва. І, хоч Юля була єдиною дівчинкою в команді, жодних поблажок від наставників не мала.

У 2015 році в Україні розпочався серйозний рух із розвитку жіночого хокею. У Києві було організовано команду “Україночка“, в якій одразу ж опинилася наша героїня. Через рік стартував перший чемпіонат України серед жінок, у ньому брали участь п’ять команд – по одній із Києва, Кременчука, Харкова та дві з Дніпра. Юлія Добровольська закинула історичну першу шайбу в тому чемпіонаті, ставши лідером не тільки свого клубу, а й жіночої збірної України, яка в січні 2019-го уперше взяла участь у кваліфікації Чемпіонату світу. Турнір відбувся в Кейптауні.

“Коли ти дивишся на свою майку і бачиш герб рідної країни, то розумієш, яка на тобі відповідальність, ось і намагаєшся не осоромитися”, – зазначає спортсменка.

У Кейптауні жіноча збірна здобула перемогу у всіх чотирьох матчах, достроково завоювавши путівку до другого дивізіону групи “Б” ще до закінчення турніру. Юлія Добровольська за системою “Гол + Пас” записала на себе чотири очки, відзначилася двома закинутими шайбами й віддала партнерам по команді дві результативні передачі.

Наступним важливим майданчиком для жіночої збірної стане турнір у квітні 2020 року. Українкам доведеться випробувати себе у другому дивізіоні групи “Б”.

Більше випусків програми “Цена победы” дивіться за посиланням.

Прямий ефір