П’ять складових успішної оборони Часового Яру назвав Маломуж

У районі Часового Яру. Ілюстрація: deepstatemap.live

Силам оборони України вдається утримувати під контролем Часів Яр Донецької області через низку тактичних переваг. Можна виділити щонайменше п’ять основних складових. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він нагадав, що Часів Яр має стратегічне значення, і перебуваючи там на оперативно вигідних висотах, українські захисники мають вигідну позицію для знищення ворога.

“Це дуже ефективна модель знищення живої сили. Ми бачимо щоденну статистику зі знищення особового складу ворога, основна її частина — це біля Часового Яру”, — повідомив Маломуж.

Також Часів Яр вдається утримувати коштом сформованого укріпрайону.

“Ми непогано там озброїлися і технікою, і вогневими засобами, й підтягнули додаткові резерви та боєприпаси”, — уточнив генерал.

Третя складова — здійснення правильних маневрів і завдання ударів по противнику з флангів, “це вже здійснено резервами”.

“Тому ворог має, з одного боку, ніби атакувати Часів Яр, а з іншого — захищатися з різних позицій флангових напрямків. Це дуже велика для них загроза. Комбінована модель дій щодо ворожих угруповань дозволила нам усе-таки втримати й послабити позиції в цьому регіоні”, — пояснив експерт.

Маломуж нагадав, що Путін ставив завдання російській армії захопити Часів Яр до 9 травня. Цього їм не вдалося, зокрема, через помилки російського військового командування, яке розосередило сили та засоби своєї армії за кількома напрямками фронту.

“У Донецькій області вони намагалися розгортати силу ще в трьох точках — Авдіївський, Покровський і Вугледарський напрямки. У Запорізькій області вони намагалися захопити Роботине. Почали наступ на Харківському напрямку. А захопити все одразу неможливо. Часів Яр і втримався, бо частина сил противника пішла на інші напрямки”, — пояснив він.

Українські ж сили, навпаки, посилили свої позиції, отримуючи зараз боєприпаси та високоточне західне озброєння.

“Модель логістичних поставок посилено в рази, тому з кожним днем ми отримуємо дедалі більше і більше боєприпасів і новітньої техніки, які йдуть на всі небезпечні для ворога напрямки. Гадаю, що в найближчий тиждень, максимум півтора ми матимемо суттєвий посилений пакет вогневих засобів і боєприпасів. І будемо тримати не тільки Часів Яр і Харківський напрямок, але й інші оперативно значущі напрямки, де ведуться активні бої”, — резюмував Маломуж.

Читайте також: “Найважче — це чекати”: репортаж із Бахмутського напрямку (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, станом на 16 травня майже 489 тис. військових втратила російська окупаційна армія з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Лише за останню добу Силами оборони ліквідовано понад 1,5 тис. загарбників.

Читайте також: “Вони зав’язли на Харківському напрямку”: можливість наступу росармії на Сумщину оцінив генерал

Прямий ефір