Головною метою російських диверсій у Європі можуть стати логістичні маршрути постачання військової допомоги Україні, — Буряченко

Ж/д перевезення. Фото: logist.fm

Головною метою диверсій Росії в Європі можуть стати логістичні маршрути, якими Україні доставляється військова допомога. А це означає, що європейським політикам не варто недооцінювати загрози з боку РФ. Багато хто це вже розуміє і готовий вживати заходів для організації безпеки. На це сьогодні, 6 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM звернув увагу кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Нині Росія активно працює в країнах НАТО, задіюючи диверсійні групи. Вже не раз були випадки, коли росіяни підривали не тільки військові, але й гуманітарні склади. Наприклад, були випадки в Польщі, яка є центральним військовим хабом для України, коли було виявлено російських агентів, які відстежували рух транспорту, відповідну логістику. Відстежували, якими маршрутами йде техніка і боєприпаси, підривали залізничне полотно, логістичні, вузлові пункти”, — зазначив експерт.

Раніше в Німеччині заарештували ймовірних російських агентів, які планували атаки на військові логістичні об’єкти. У Великій Британії наприкінці квітня звинуватили двох чоловіків у підпалі складу з гуманітарною допомогою для України. А у Швеції та Чехії зараз розслідують серію аварій на залізничних коліях, до яких, імовірно, причетна Росія. Як зазначив експерт, такі диверсії на території Європи можуть підштовхнути багато країн ЄС до активнішої протидії агресії з боку Кремля.

“Скандинавія, країни Балтії, та інші, хіба що за винятком окремих держав у Східній Європі, вже готові до того, що Росія ворог і, можливо, доведеться з нею воювати безпосередньо. Але є уряди окремих країн, які ще думають — як би обійти цю ситуацію. На мій погляд, прояв агресії з боку Росії і докази безпосередньої участі в цій агресії на території ЄС приведе до тями і цих політиків”, — констатував Буряченко.

Він також зазначив, що Росія навряд чи отримає жорстку відповідь НАТО на свої диверсійні дії в країнах-учасниках Альянсу.

“Звичайно, можна було б припустити, що НАТО відповість досить жорстко на диверсії в країнах НАТО з боку Росії. Але, враховуючи статут НАТО, не думаю, що ми можемо побачити цю відповідь. Як НАТО може допомогти європейським країнам? Насамперед — допомогти Україні фінансово та озброєнням. Сьогодні більшість європейських лідерів розуміють усю складність боротьби з путінським режимом, і вони вже сприймають допомогу Україні як інвестицію у власну безпеку. Тобто допомагаючи сьогодні Україні, вони виграють час для себе — для того, щоб переоснастити свій військово-промисловий комплекс, посилити свої армію і правоохоронні органи”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Україна може поділитися з Європою досвідом протистояння російським ІПСО та гібридним загрозам — думка експерта

Нагадаємо, раніше спецслужби країн Євросоюзу попередили свої уряди про те, що Росія планує диверсії в Європі.

Прямий ефір