Україна може поділитися з Європою досвідом протистояння російським ІПСО і гібридним загрозам — думка експерта

Олексій Буряченко. Скріншот: uatv.ua.tv

Напередодні Глобального саміту миру і виборів до Європейського парламенту, які заплановані на червень поточного року, Росія готує серію диверсій по всьому Європейському континенту. Але країни Європи вже превентивно вживають відповідних заходів. І допомогти їм у цьому може Україна. Про це сьогодні, 6 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Дійсно, на тлі значних дипломатичних, геополітичних подій, які відбудуться влітку, — а це насамперед вибори в конкретних країнах Європейського Союзу і до Європейського парламенту, а також Глобальний саміт миру, Росія буде активно проводити диверсії по всьому Європейському континенту”, — розповів Буряченко.

За його словами, для більшості лідерів європейських країн зрозуміло, що Кремль ні перед чим не зупиниться, щоб вирішити свої поточні питання.

“Для Росії зараз питання номер один на порядку денному — якимось чином відповзти від провальних результатів для себе на війні проти України. Для цього їм потрібно посіяти страх у країнах Європейського Союзу, посіяти нестабільність, посилити активізацію різного роду політичних сил, які б закликали не до допомоги Україні, а до внесення розбрату в міжнародні відносини. І РФ буде використовувати абсолютно всі методи”, — констатував експерт.

Він зазначив, що країни ЄС готові до таких викликів і вже вживають відповідних заходів, щоб не допустити диверсій з боку РФ. До слова, дуже велику допомогу в цьому європейським країнам надає Україна.

“В Україну вже прилітали делегації з Польщі, Німеччини, Франції, щоб переймати досвід боротьби з різного роду гібридними загрозами — як прямих терористичних ескалацій з боку РФ, так і різного роду маніпуляцій у ЗМІ, роботу з диверсійними групами тощо. Україна має досить успішний досвід протистояння російським ІПСО і російським гібридним загрозам. В українських правоохоронців достатньо кейсів для того, щоб поділитися досвідом зі своїми європейськими партнерами й тими засобами протидії, які успішно показали себе за понад два роки війни з путінською Росією”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Україна стала частиною широкої стратегії європейської оборонної індустрії, — Камишин

Нагадаємо, раніше спецслужби країн Євросоюзу попередили свої уряди про те, що Росія планує диверсії в Європі.

Прямий ефір