Гарантії безпеки для України засвідчать закінчення війни та усунуть загрозу, яка існує для країн колишнього СРСР, — Потапенко

В'ячеслав Потапенко. Скріншот: uatv.ua

Закінчення війни на території України, яку веде Російська Федерація, можливе лише за умови отримання гарантій безпеки з боку — від інших країн. Таку думку сьогодні, 4 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

Він зазначив, що на сьогодні питання гарантій безпеки для України є ключовим.

“І для того, щоб Росія перебувала в таких умовах, щоби Росії не захотілося знову починати війну. Зрозуміло, що всі сусідні держави з Росією чітко розуміють загрозу. Про це свідчить вступ до НАТО Фінляндії, яка тривалий час була підкреслено нейтральною. І Швеції, яка взагалі багато століть так вибудовувала свою політику. Активність Польщі, активність країн Балтії, Румунії у цьому процесі. Тому, безумовно, робота таких комісій та робота дипломатична, робота військова у цій сфері вона вкрай важлива, бо саме гарантії безпеки України й говоритимуть про закінчення війни та знімуть потенційну загрозу, яка зараз існує для Молдови, Грузії, Казахстану та інших країн колишнього Радянського Союзу”, — сказав Потапенко.

Крім того, додав експерт, розв’язна керівництвом РФ війна проти України змусила керівництво європейських країн до низки дій.

“По-перше, замислитись про переозброєння своєї армії, переглянути тактику, стратегію, військову доктрину, використання конвенційної зброї, тобто танків, артилерії, яким останні 30 років мало приділяли увагу, з одного боку. З іншого боку, як би налагодити виробництво. І з третього боку вони розуміють, що так, Україна — це та країна, яка має вже реальний бойовий досвід, має досвід опору вторгненню і вона може стати і вже за фактом є елементом системи безпеки Європейського Союзу. Тому мені здається, що робота у цьому напрямку, робота цієї комісії вона важлива і саме забезпечення гарантій ненападу Російської Федерації на Україну, щоб їм більше не схотілося”, — резюмував В’ячеслав Потапенко.

Зазначимо, що робота над документом з рекомендаціями щодо майбутніх гарантій безпеки для України завершується. Наприкінці серпня відбулося третє засідання міжнародної робочої групи, співголовами якої є керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Читайте також: Рівень інтеграції України з ЄС зараз є набагато більшим, ніж перед інтеграцією Польщі до ЄС, — експерт

Нагадаємо, у Києві було представлено “Київську ініціативу”. Це формат для обговорення викликів у безпековій сфері України, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.

Читайте також: “Керівництво РФ хоче принизити європейців”: чим зумовлена лояльність ЄС до України, пояснив експерт

Прямий ефір