Як живуть люди у Часовому Ярі: репортаж із гарячої точки Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Близько 2 тисяч мирних жителів залишаються у місті Часів Яр Донецької області. Воно щодня перебуває під обстрілами російської армії. У місті складна гуманітарна ситуація: немає води, газу та електрики, не працює мобільний зв’язок, передає FREEДОМ.

Повномасштабне вторгнення Росії Євген застав удома. Чоловік розповідає, що спочатку вивіз сім’ю, а сам повернувся допомагати тим, хто досі залишається у підвалах та притулках. Наразі він співпрацює з гуманітарною місією “Проліска”.

Зараз у Часовому Ярі близько двох тисяч людей, переважно люди пенсійного віку. Батьків із дітьми переконали евакуюватися, бо російська армія щодня обстрілює місто.

“Дуже погано, що жодної пожежної немає. А в нас бачите, скільки згорілих будинків. Той будинок згорів, потім за два дні згорів гараж, нікого немає. Жодного зв’язку немає, нічого немає”, — каже місцева мешканка Людмила.

Евакуюватися з міста поки що є можливість. Волонтер із Великої Британії Дейв Янг допомагає людям залишити найгарячіші точки області з квітня минулого року. Зараз працює у Часовому Ярі. До цього вивозив мирних жителів із Сєвєродонецька, Лисичанська та Бахмута.

“Часів Яр — це нова гаряча точка. І щодня — це трошки гірше і гірше та гірше. Але ми працюємо. Ну насправді тут простіше, ніж у Бахмуті. Тут немає дітей, переважно старше покоління, яке не розуміє, як виїхати в інше життя, інше місце”, — каже волонтер.

У місті немає води, світла та газу. Мобільний зв’язок практично відсутній, як і інтернет. Більшість магазинів закрилося. А в тих, які працюють, — надто високі ціни, кажуть місцеві. Наприклад, десять кілограмів корму для собак коштує 650 гривень, каже Тетяна. У неї під опікою всі сусідські тварини. Щодня вона думає, чим їх годувати.

Прямий ефір