Інструктори зі Швеції та США готують новобранців ЗСУ — репортаж із полігону Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Іноземні інструктори готують новобранців Збройних сил України до реалій фронту. На полігоні вони відпрацьовують тактики оборони та штурму позицій противника. Усе це необхідно для подальших наступальних дій з деокупації України. Як вчать новоприбулих бійців, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Так, на полігоні в Донецькій області новоприбулі бійці відпрацьовують свої навички стрільби з автоматів, а також кидають гранати Ф-1. Навчають їх два інструктори — зі Швеції та США.

Військовослужбовець ЗСУ Олександр кидав гранату вдруге в житті. Каже, трохи страшно, навіть трусилися руки, але з досвіду побратимів знає, що це скоро минеться. Чоловік прийшов до армії за повісткою 4 місяці тому, до цього не служив. Тепер же свій 48-ий день народження зустріне на фронті, захищаючи Україну.

“Понад місяць навчалися, а потім приїхали сюди. Два тижні на передку був, а потім назад на навчання. Доучуватися треба. Страшно одразу було. Але воно в звичку входить”, — сказав боєць.

Військовослужбовець ЗСУ Роман служить півтора місяця. Чоловік також прийшов за мобілізацією. Новобранець відпрацьовує норматив спорядження магазину — 30 секунд, намагається робити швидше.

Володимир на посаді водія в лавах ЗСУ вже близько року. Нині разом із мобілізованими вирушив на навчання, щоб здобути нові навички. До цього кидав гранату на полігоні у Львівській області.

Досвід новобранцям передають інструктори з-за кордону. Магнус — швед, інструктором працює вже понад 12 років. Коли почалося повномасштабне вторгнення на територію України, чоловік задумався, чим він може допомогти, і перед ним було два вибори.

“Я звернувся до посольства, сказав, що хочу допомогти як інструктор, мене відправили в легіон, тут є іноземний легіон. І мені як у сортувальному капелюсі Гаррі Поттера запропонували два вибори: або йти битися, або тренувати. Я відчув, що все-таки як інструктор принесу більшу користь. І ось я тут”, — розповів інструктор зі Швеції.

На полігоні Магнуса супроводжує чотирилапий друг — цуценя на прізвисько Соледар. Чоловік підібрав його, коли займався евакуацією в грудні торік. У місті, що палало, не зміг пройти повз тварини, що вмирала.

“Під час переміщення однією з доріг після стрільб ми побачили його на дорозі в такому дуже поганому стані. Він лежав на дорозі, скиглив. Тому ми зупинилися, забрали його з собою. Йому приблизно 9-10 місяців. Я не знаю, що з ним робити далі. Зараз він у мене, а далі як я кажу, 5 гривень і вона буде ваша”, — сказав інструктор.

Американець Стен демонструє новобранцям роботу на німецькому кулеметі МГ-42. У нього за плечима 16 років бойового досвіду в лавах морської піхоти США. Брав участь у військових операціях в Іраку та Афганістані. В Україні перебуває вже близько року.

“Я не люблю порівнювати різні типи бойових дій, тому що це як порівнювати яблуко й апельсин. З кожної війни треба виносити урок, тому що тут, наприклад, часто використовують артилерію, до цього я не мав такого досвіду. Досвід іноземців, які приїхали допомагати, дуже важливий, тому що це те, чого немає в росіян. Військова школа зовсім інша. Надалі весь світ дивитиметься на українських солдатів, тому що вже зараз українські солдати — це ті, хто мають найбільше військового досвіду в усьому світі”, — розповів інструктор зі США.

За дві години роботи на полігоні мобілізовані бійці ЗСУ відпрацювали навички тактичного штурму та оборони.

Читайте також: Воювати і перемагати вчаться бійці запорізької тероборони під керівництвом ексохоронця президента США (ВІДЕО)

Прямий ефір