Десант ЗСУ стримує російські війська під Бахмутом — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Уже восьмий місяць російська армія намагається захопити Бахмут Донецької області. Попри складну ситуацію, українські війська продовжують обороняти частину міста та відбивають численні атаки противника. Як десантно-штурмові війська ЗСУ обороняють Бахмут — у матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Анастасії Волкової.

Зенітники 80-ї окремої десантно-штурмової бригади на Бахмутському напрямку стежать за небом над основною трасою, яка веде до міста, і стримують спроби російських військ оточити та захопити населений пункт.  

“Зенітна установка ближньої дії, працюємо по безпілотних цілях, залітають до нас, відпрацьовуємо, збиваємо. “Ланцети”, “Орлани”, — все знищуємо, що в них там літає. Літає щось — візуально спостерігаємо, робимо доповідь, і працюємо по цій цілі. Хто поруч із нами — підключається. Теж працюємо всі разом по цілі і робимо все можливе для її знищення”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України Вадим. 

За словами військового Дмитра, у бійців є все необхідне для роботи на фронті.

“Є і для артилерії, і для мінометів боєприпаси, ну і все інше — теж є. І для кулеметів. Загалом, є, чим стріляти. Ось був вихід із нашої Д-30 гаубиці, бо ворога багато на цьому напрямку, то треба і працювати багато”, — поділився Дмитро. 

Після роботи гаубиці — військовослужбовці кажуть — атакували цілі противника.

Дмитро — навідник зенітної установки, на фронті рік, хлопцеві зараз 19 років. Каже, дуже чекав повноліття, щоб підписати контракт зі Збройними силами України. 

“У мене друзі, знайомі пішли в ЗСУ. І в мене з’явилося таке бажання, і я пішов теж: підписав контракт і пішов. Рідні все зрозуміли, сприйняли нормально. Трохи боялися за мене, але вже звикли. Мене всього навчили, був у навчальному центрі, там і курс молодого бійця пройшов, і навчання на зенітці. Усьому навчили, все, як годиться”, — розповів Дмитро. 

На сусідніх позиціях українські військові працюють із переносним зенітно-ракетним комплексом “Игла”. Кажуть, озброєння ще радянських часів, але досі ефективне — якщо вміти ним користуватися. 

“Є дві модифікації, у ЗСУ є стара версія “Иглы” і новіша. Чим відрізняэться нова від старої? Там кришка така і модифікація цієї “Ігли”: менший радіус і дальність дії ракет. Щодо застосування можу показати це в складеному вигляді, коли все закрито. Під час роботи відкриваємо два приціли, кришку знімаємо, якщо знаємо, що літальний апарат уже в повітрі, — літак, вертоліт. Але обов’язково потрібна кришка від потрапляння, наприклад, дощу чи сонця, бо дуже реагує, не можна наводитися на сонце”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Сергій. 

Незважаючи на напружену обстановку українські війська в Бахмуті продовжують чинити опір. У Міністерстві оборони України повідомили, що на цьому напрямку внаслідок стійкості українських військовослужбовців, російські війська зазнають колосальних втрат як живої сили, так і озброєння.

Читайте також: Слов’янськ, Авдіївка, Бахмут — ситуація в Донецькій області від журналістів FREEДOМ (ВІДЕО)

Прямий ефір