“Місто все розбите, туди заїхати і виїхати — це фортуна”: воїни ЗСУ розповіли про те, що відбувається в Бахмуті (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Опівночі росіяни знову вдарили по місту Краматорську Донецької області, пошкодивши вісім приватних будинків. Обійшлося без жертв. Про це сьогодні, 31 березня, повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Також він зазначив, що російська армія продовжує обстрілювати всю лінію фронту в регіоні — під вогнем Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка і Новомихайлівка. Ведуться обстріли по Лиманській громаді та місту Костянтинівка. У Бахмуті напередодні окупанти вбили одного мирного жителя і поранили ще п’ятьох. Ситуація там важка, але контрольована — так її оцінюють бійці Збройних сил України. Воїни щодня ризикують своїм життям для того, щоб місто й надалі залишалося під українським прапором, повідомляє FREEДОМ.

“В цьому місті уже нічого немає. Воно все розбите просто. Туди заїхати і виїхати — це просто фортуна”, — каже український захисник.

Військовослужбовець ЗСУ Назар розповів про останні дні перебування в Бахмуті. За його словами, останнє бойове завдання він виконував під час деблокування своїх побратимів. У деяких частинах міста тривають контактні бої з противником, і його підрозділ вчасно прийшов на допомогу своїм.

“Дуже близько. Та що, вони в сусідньому домі були, десь метрів 200 через дорогу. Можна було навіть інколи виглядати, як вони перебігають”, — сказав він.

Із Назаром кореспондентка телеканалу Анастасія Волкова зустрілася за 27 км від Бахмута. Зараз його підрозділ вивели на короткий відпочинок. Щоб люди могли морально відпочити від інтенсивних боїв, їм організовують ротації: два дні на передовій і два дні на відновлення.

“В основному, коли перерва, вони не йдуть на штурм, то працює артилерія. Навіть коли поранені відповзають, хочуть утекти, вона по них теж валить. По своїх же. Вони не прицільно просто працюють. Один снаряд може прилетіти в будинок, де ми були, а другий — прилетіти по них”, — розповідає Назар.

За словами Дениса, бійці однієї з десантно-штурмових бригад зайняли позиції в Бахмуті наприкінці лютого, і відтоді не зрушили ні на метр. Завдання його підрозділу — тримати оборону траси, якою до міста постачають продукти і боєприпаси.

“Моє відділення — вогнева підтримка. Тобто ми прикриваємо хлопців за кілометр від перших позицій. І щойно йде, наприклад, якесь просування піхоти, то ми одразу “бажаємо їм здоров’я”. Насипаємо”, — сказав боєць.

Він каже, що російські війська обстрілюють місто з усіх видів озброєння:

“Працюють і “Гради”, працюють вони фосфором, працює мінометка в них, авіація, вилітали вони”.

“Місто зруйноване дуже сильно. Кожного дня є будинки, які валяться від першого до крайнього поверху. Кожного дня є будинки, які палають. Ці будинки знищуються артилерією, знищуються авіацією. Тобто в плані інфраструктури місто знищено дуже сильно. Бахмут — це місто українське. Відповідно воно розташоване географічно на українській землі. Тому тримаємо оборону”, — резюмував військовослужбовець ЗСУ Ігор.

Читайте також: Бої за Бахмут тривають: українські військові тримають оборону міста-фортеці

Прямий ефір