“Їхні 200-ті лежать на полі бою по 3-4 тижні”: бійці ЗСУ із британських гаубиць знищують росіян на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

За майже 400 днів повномасштабної війни українські захисники ліквідували понад 170 тис. російських військових. Найбільших втрат російські окупанти зазнають на Бахмутському напрямку, де понад 300 днів українські війська тримають оборону. Противник продовжує проводити штурми, а українські артилеристи — завдавати ударів, прикриваючи роботу піхоти. Як на плацдармі працює британська артилерійська установка L119, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Ділянка дороги до однієї з позиції українських артилеристів на Донеччині небезпечна, росіяни дуже часто обстрілюють її. На вогневих позиціях української артилерії на Бахмутському напрямку тиші не буває. Та й без діла бійці там не сидять. Щоб відбити численні спроби штурмів ворога, за день із британської гаубиці L119 роблять десятки пострілів.

Робота артилеристів спрямована на прикриття української піхоти, ліквідацію бойової техніки противника, а головне — його живої сили.

“Ми не даємо їм не підняти голову, не згуртуватися, не збільшити кількість людей. Ми як робимо огорожу і вони не можуть зібратися та атакувати. В день, якщо чесно кажучи, від 7 до 12 цілей може буть”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Роман.

Утримувати свої позиції та атакувати російські війська на найгарячішому напрямку на Донеччині захисникам допомагає легенда британської армії — гаубиця L119. Легка артилерійська установка здійснює до семи пострілів за хвилину і здатна уражати цілі на відстані до 11 км.

“Дуже простий приціл і наведення. Ну, не складно, тут підйом ствола. Досить вона практична і легка в наведенні”, — сказав воїн.

Британська L119 — це мобільна і досить легка за своєю масою гаубиця. За словами артилеристів, її встановлення займає не більше двох хвилин.

“Вона дуже маневрена, швидка, легко розкладається, на 360 градусів є можливість її обертати. Тобто всі тактико-технічні характеристики просто універсальні в неї”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ Роман.

Тактику ведення бою на Бахмутському плацдармі, кажуть бійці, росіяни змінюють, намагаючись копіювати українських захисників. Атакують найчастіше за похмурої погоди.

“Вони багато тиснуть, коли погана погода, бо наші пташки їх не бачать і вони йдуть. А так вони тільки вилізають з бліндажів своїх — і одразу їх накриваємо”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Сергій.

Окупанти не поспішають забирати з поля бою своїх загиблих солдатів. Такі дані постійно надходять від української аеророзвідки.

“Їхні двохсоті лежать по три, чотири тижні. Поранені теж, давишся так само, поранені гуляють. На вогневих позиціях так само їх не вивозять. На милицях, із тростинами. Їх не вивозять”, — каже військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

Щодня на Бахмутському напрямку противник зазнає великих втрат. Усе це завдяки професійній підготовці українських військових та роботі закордонних бойових установок. Отримавши нове бойове завдання, українські артилеристи готові бити по цілях противника.

Читайте також: Російська армія виснажується, окупанти видихаються, — Мусієнко

Прямий ефір