Чи вистачить води Криму після руйнування Каховської ГЕС — оцінка заступника постпреда президента України

Крим. Фото: pixabay.com

Підрив Каховської гідроелектростанції та запевнення окупаційної влади Криму про те, що води кримчанам нібито вистачить, свідчать про те, що РФ не сподівається утримати півострів. Про це сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

За його словами, отримавши воду Північнокримським каналом після захоплення територій Херсонської області, окупанти в Криму займалися лише наповненням водосховищ, але не технічними питаннями щодо покращення постачання води. Наразі окупаційні адміністрації заявляють, що водосховища наповнені на 80% і нібито води вистачить. Проте вони не уточнюють, на скільки її вистачить.

“Знищення Каховської ГЕС показує, що вони не впевнені, що утримають не лише лівий берег у Херсонській області, але й Крим. На час перебування там до кінця року вони ще готові забезпечувати споживання води для населення, а подальше вони вже не розглядають. Це [заяви, що води нібито вистачить] — більші кроки для заспокоєння населення, щоб не було соціальної напруги”, — вважає заступник постпреда президента України в АР Крим.

Чистіков зазначив, що, згідно з попередніми прогнозами науковців, зокрема російських, найближчі 2-3 роки в Криму будуть посушливими, про відновлення ж подачі води Північнокримським каналом можна буде говорити лише після деокупації.

“Відновлення подачі води до Криму можливе тепер лише після повернення Криму під контроль України. В “Укргідроенерго” заявили, що за оптимістичних прогнозів відновити Каховську ГЕС можливо лише протягом 5 років. Тобто ми вже розуміємо, що після повернення Криму та лівого берега під контроль України ще щонайменше 5 років нам буде потрібний особливий режим споживання прісної води на цих територіях”, — заявив Денис Чистіков.

Читайте також: Підрив дамби Каховської ГЕС: із підтоплених районів евакуюють людей, а в Криму з кранів тече брудна вода (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України. Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається. У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб.

Читайте також: РФ влаштувала наймасштабнішу екологічну кризу в Україні після Чорнобиля, — експерт із питань атомної енергетики

Прямий ефір