Чи готові Балтійський і Північний флоти РФ до війни — аналіз військового експерта

Балтійський флот. Фото: hvylya.net

Ядро Північного флоту Росії складають підводні човни, які перебувають переважно на базах Кольського півострова. Балтійський флот завжди був найслабшим у РФ і практично замкнений у Балтійському морі. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров.

На його думку, ядерні підводні човни, які є у Північного флоту РФ, можуть бути використані для удару балістичними ракетами по Сполучених Штатах Америки та по деяких європейських державах.

“Решта корабельного складу Північного флоту призначена переважно для охорони, супроводу і забезпечення атомних підводних човнів, як стратегічних, так і багатоцільових, зокрема підводних човнів-мисливців. Інші його завдання, загалом, практично незначні, можливо, спроба висадки десанту де-небудь у Норвегії або в деяких інших скандинавських країнах. Але, загалом, можливості цього флоту дуже великі”, — повідомив Федоров.

Що стосується Балтійського флоту, то, за словами військового експерта, як з часів Радянського Союзу він був найслабшим флотом, так і залишився таким самим у складі Російської Федерації.

“Він практично замкнений у Балтійському морі, тому що протоки, якими можна вийти з Балтійського моря, контролюються країнами НАТО. За якісним і кількісним складом Балтійський флот поступається флотам Північноатлантичного альянсу — і шведському, і німецькому, який дислокований на Балтиці, і польському. Його можна, напевно, списати з рахунку в разі нападу на Європу. Я думаю, що цей флот буде потоплено практично в перші ж години нападу”, — вважає він.

Федоров додав, що російські протикорабельні комплекси, встановлені на узбережжі Балтійського моря, можуть бути знищені в перші години війни.

Читайте також: Україна скоротила бойові можливості Чорноморського флоту РФ, — Федоров

Нагадаємо, Литва, Латвія та Естонія створюють балтійську лінію оборони. Це понад тисяча бункерів, колючий дріт і “зуби дракона”. Вона має посилити кордон із Росією та Білоруссю. За прогнозами НАТО, загроза війни реальна.

Прямий ефір