Бункери і “зуби дракона” на кордонах: країни Балтії створюють лінію оборони на випадок вторгнення Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Литва, Латвія та Естонія створюють балтійську лінію оборони. Це понад тисяча бункерів, колючий дріт і “зуби дракона”. Вона має посилити кордон із Росією та Білоруссю. За прогнозами НАТО, загроза війни реальна, повідомляє FREEДОМ.

НАТО зміцнює практично тисячу кілометрів кордону з Росією і Білоруссю. Йдеться про східний фланг Альянсу — Литву, Латвію та Естонію. Насамперед у прикордонній зоні встановлять понад тисячу бетонних бункерів. Вони вміщуватимуть близько 10 тисяч солдатів і зможуть захищати від артилерійського вогню. Цьогоріч обирають найкращі проєкти підземних сховищ і місця їхнього розміщення. А 2025 року почнуть уже встановлювати. Побудують також склади для боєприпасів.

Країни Балтії спільно розробляють оборону на випадок вторгнення Росії. А з досвіду України очевидно, що за допомогою захисту в кілька рівнів можливо якщо не відбити, то сповільнити темпи просування ворога. У НАТО кажуть, що війна проти України знизила наступальну силу РФ, але вона може її відновити вже протягом трьох років.

“Ми бачимо, що Росія обрала шлях тривалої конфронтації з так званим “колективним Заходом”. І ми також розуміємо, що Кремль, імовірно, очікує на конфлікт із НАТО протягом наступного десятиліття або близько того. Це — з їхнього погляду, не уточнюючи, що саме це означає. Або будуть прямі воєнні дії в країнах Балтії, або десь іще. Якщо ми не будемо готові, то ймовірність російського воєнного нападу на країни НАТО набагато зросте”, — заявив глава служби зовнішньої розвідки Естонії Каупо Розін.

Особлива увага до невеликої лінії — Сувалкського коридору. Його називають Ахіллесовою п’ятою НАТО. Ці 65 км на кордоні Польщі та Литви з’єднують російський Калінінград із Білоруссю. І якби вдалося його перекрити, то балтійські країни залишилися б відрізаними від союзників по НАТО.

Паралельно зі спорудженням прикордонних укріплень у країнах Балтії посилюють військовий контингент НАТО. Зараз у Литві, Латвії та Естонії розміщено боєздатні групи по тисячі військових у кожній. У наступні кілька років їх планують розширити до бригад по чотири тисячі бійців. Крім того, на східному фланзі НАТО тривають наймасштабніші навчання Альянсу з часів Холодної війни за участю 90 тис. військових. Тренування влаштували на десяти локаціях, зокрема в Естонії та Латвії.

“Ми повертаємося в часи Холодної війни, коли ми здійснювали масштабні маневри для запобігання радянській агресії. А також для демонстрації того, що ми можемо проводити навчання, а відповідно, і війну — на високому рівні”, — каже контрадмірал Королівських ВМС Великої Британії у відставці Кріс Перрі.

“Я думаю, що Балтійський регіон відчуває найбільше тиску. Володимир Путін тільки нещодавно був у російському анклаві — Калінінграді, посеред Балтії, це дуже цікаво. Отже, такі тренування — це відпрацювання сумісності, відпрацювання відправлення сил на фронт”, — висловив думку бригадний генерал армії США у відставці Пітер Звак.

Загроза з боку Росії все ще залишається високою, наполягають у НАТО. Країна-агресор поповнює склади боєприпасами, виготовляє сотні танків і їм легко мобілізувати ще з пів мільйона осіб.

Читайте також: У країнах Балтії немає сумнівів щодо ескалації гібридних і, можливо, воєнних загроз з боку Росії, — Буряченко

Нагадаємо, як заявив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж, лінія оборони, яку зведуть країни Балтії на найуразливішій ділянці східного флангу НАТО, є лише одним з елементів стримування Росія. Він буде ефективним виключно у комплексі з іншими елементами. Водночас це і демонстрація готовності захищатися.

Прямий ефір