Булінг, пропаганда й “героїзація” учасників війни проти України: про наслідки для російських дітей розповів Зіцер

Російські школярі. Скріншот: uatv.ua

У Росії спостерігається посилення тенденції булінгу в школах, де так звана “героїзація” учасників повномасштабної війни проти України стає нормою, а мирне вирішення конфліктів відступає на задній план. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів педагог Діма Зіцер.

“Це проблема до 2022 року була в багатьох країнах, тим більше на пострадянському просторі. Усі ці історії про те, що потрібно бути мужиком, хлопчики не плачуть — це те, з чого все починається. Або самі розберуться і так далі. Це, звичайно, все було присутнє”, — сказав він. 

Педагог зазначив, що до 2022 року в Росії голосно обговорювали проблему булінгу в освітніх установах і вважали, що її необхідно вирішувати. 

“Після початку повномасштабної війни Росії проти України, це, начебто, починає ставати нормою: “СВОшник” (учасник так званої “спеціальної військової операції”, — ред.) приходить і починає розповідати, який він “герой” і “справжній мужик”… Це ж рольова модель. Тобто я маю скористатися силою і переконати всіх, що я правий. Можливість комунікації, взаємодії, переговорів — відходить на задній план”, — наголосив Зіцер. 

За його словами, в окремих випадках педагоги та батьки намагатимуться розібратися з таким явищем, як булінг. Однак це не відбуватиметься на системному рівні.

“Боюся, що ми стоїмо на порозі моменту, коли нам скажуть, а чого ви хочете? Як колись — хлопці мають битися, вміти відстояти себе фізично. Якщо тобі щось не подобається — вмаж один раз, як кажуть, і вони зрозуміють. Ось, власне, і все. Далі, якщо ми говоримо про булінг, починається ірраціональне об’єднання групи проти людини або людини проти людини. Чому? Тому що я сильніший, а далі я придумую причину: він в окулярах, вона руда і так далі”, — пояснив Діма Зіцер.

Читайте також: “СВО” стає основою нового суспільного договору в РФ, замішаного на крові, — Дубровський

Як повідомлялося, у лютому 2024 року в сотнях освітніх закладів щонайменше в сорока регіонах Російської Федерації відбулися зустрічі школярів з учасниками війни Росії проти України, підрахувала “Російська служба Бі-бі-сі”. Так звані “уроки мужності” провели російські військові та найманці, що служили у приватній військовій компанії “Вагнер”, зокрема колишні в’язні. Вони не лише читають лекції у школах, а й відкривають власні гуртки та секції.

Прямий ефір