Можливість наступу з території Білорусі — військовий експерт розповів про нюанси

Білоруська армія за нинішньої своєї чисельності не здатна до ведення серйозних наступальних операцій, а самій Білорусі за її бідного бюджету війна невигідна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів білоруський військовий аналітик Олександр Алесін.

За дорученням самопроголошеного президента Олександра Лукашенка Білорусь почала раптову перевірку бойової готовності армії.

“Військової небезпеки для України та її сусідів немає, тому що чисельність контингенту сухопутних військ становить на 2 500 кілометрів білоруського кордону 11 тис. Тобто з такими силами, ну, напад ні на яку країну провести неможливо. Тому, я думаю, це, з одного боку, демонстрація, з іншого боку — відпрацювання можливих сценаріїв того самого нападу опозиції, якого так побоюється влада”, — вважає Алесін.

Він зазначив, що в межах навчань відпрацьовується, зокрема, здатність інженерних військ у Білорусі наводити переправи в умовах ранньої зими.

“Якщо ми подивимося, яка у нас “найбільш слушна” перешкода, — це Західний Буг. Очевидно, що відпрацьовується операція з протидії можливій, так би мовити, агресії, як вважають у Білорусі, і контрудару щодо Польщі, а також, можливо, країн Балтії”, — зазначив експерт.

Він упевнений, що нинішня чисельність білоруської армії не здатна до ведення наступальних операцій, щоб проводити серйозний наступ.

“Щоб бути готовим до серйозного наступу, треба провести часткову мобілізацію — десь від 50 до 70 тис. військових мобілізувати. Тому що занадто серйозний противник і можна наступаючи нарватися на контрнаступ. Тому якщо Білорусь і її керівництво буде планувати наступальну операцію на південь, то першою ознакою цього буде збільшення штатної чисельності частин підрозділів до штатів воєнного часу і розгортання нових з’єднань частин і підрозділів. Тому що в нинішній штатній чисельності й при нинішньому озброєнні білоруська армія не здатна до ведення наступальних дій, тому що ми не бачимо поки що цього. Я думаю, і не побачимо, з огляду на витрати на такий захід, що здійснюються, ну, не одним мільярдом доларів. За бідного бюджету Білорусі це навряд чи можливо. Крім того, Лукашенко не хоче воювати. Він не хоче воювати. Він хоче стригти дивіденди”, — переконаний Алесін.

Не виключається варіант, що наступ із території Білорусі можуть почати російські війська.

“Такий варіант не виключається. Тим паче, що в російській експертній спільноті триває серйозна полеміка, і, загалом, ідеться про те, що якщо вирішити на свою користь ситуацію в Україні, то треба перерізати шляхи постачання Збройних сил України військовим майном, озброєнням та іншими необхідними для ведення війни ресурсами через Західну Україну. Для цього необхідний удар з півночі. Ну, про це говорять колишні військові, колишні генерали, чинні генерали поки що такого не говорять. Наскільки можна судити з інформації, яка доходить? Вони побоюються, що така операція призведе до збільшення фронту ще на тисячу з чимось кілометрів, тобто понад тисяча в Україні, на сході, і буде ще тисяча тут, на українсько-білоруському кордоні, що вимагатиме розтягнути російську армію ще більше. Їй і так поки що чисельності не вистачає, а тут ще плюс додатковий фронт. Тому, можливо, коли Росія відмобілізує всі свої 300 тис., які зараз частково проходять навчання у другій лінії оборони, такий варіант можна буде розглядати, ну, як ймовірний. Але поки що, я думаю, йдеться, можливо, про кілька місяців, поки цього варіанту не буде”, — вважає експерт.

Він також зазначив, що справді територія Білорусі може стати плацдармом для російської армії в разі, якщо та проводитиме активні операції, зокрема й у південному напрямку. Однак Збройні сили України вже побудували потужну оборону.

Читайте також: Наступ на Україну з Білорусі: військовий експерт оцінив імовірність (ВІДЕО)

Прямий ефір