Антирейтинг Кремля у світі різко зріс — цифри та коментарі (ВІДЕО)

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Війна, розв’язана Росією проти України, підірвала репутацію Кремля. Рейтинг несхвалення керівництва Росії у світі за 2022 рік різко зріс. Про це свідчать дані опитування інституту громадської думки Galluр. Симпатії до російської влади знизилися, зокрема, у більшості країн колишнього СРСР, повідомляє FREEДОМ.

Дослідники з інституту громадської думки Gallup провели опитування у 137 країнах. Результати показують: кількість людей, які тією чи іншою мірою симпатизують Росії, знизилася на 19% порівняно з 2021 роком. Тих, хто незадоволений діями російської влади, тепер — 57%. Найвищі рейтинги несхвалення — в Україні та країнах західної коаліції. Там різко негативно до російської влади ставляться понад 90% опитаних. Рекордно зріс антирейтинг російського керівництва у Литві (з 44 до 91%); на Тайвані (з 26 до 72%) та в Румунії (з 37 до 79%).

“Звичайно, рейтинг у російської влади знижується, тому що вони творять злочини, воєнні злочини, вони знищують міста і знищують мирних жителів. Все-таки ці дослідження показують, більшість людей розуміє, що ця війна — огидна, жахлива, протиприродна. Цього робити не можна… Отже, все-таки адекватних людей, дякувати Богу, на планеті більше”, — коментує російський опозиційний політик Олександр Соловйов.

Зменшилася підтримка Росії і в країнах глобального Півдня — регіоні, в якому Москва активно шукає прихильників. У Латинській Америці за 2022 рік відбулося різке зрушення у бік несхвалення — з 31 до 61%. Серед аргентинців та бразильців незадоволених російським режимом майже третина. В основному негативно ставляться до Росії у країнах Азії. Не схвалюють Москву близько 50% опитаних мешканців Ірану, Індії та Індонезії. Найбільш критично налаштовані громадяни Іраку, Пакистану та Афганістану: таких від 59 до 65%.

Найменше невдоволення розв’язаною Росією війною помітне у країнах Африки, розташованих на південь від Сахари. Але й тут схвалення російського керівництва протягом року знизилося з 45 до 35%.

“Це не лише через ту агресивну війну, яку розв’язав Володимир Путін. Російська Федерація не приваблива, загалом не приваблива. Люди не хочуть жити так, як ми живемо. Люди не хочуть цього. Вони не ідентифікуються із Росією, ніяк. Вони не думають, як добре було б, якби я народився в Росії, наприклад. Вони не хочуть сюди переїжджати”, — пояснює російський опозиційний політик Леонід Гозман.

Як зазначають експерти, надзвичайно важлива зміна сталася у громадській думці мешканців пострадянських країн. В Азербайджані кількість громадян, які схвалюють дії Кремля, скоротилася у 2,5 раза: до 23%. В інших країнах, які традиційно симпатизували російському керівництву, — Вірменії, Казахстані, Молдові — частка критиків Росії також вперше перевищила частку прихильників. У Киргизстані та Узбекистані тих, хто схвально ставиться до Москви, — більше, хоча й там симпатії явно пішли на спад.

“Навіть середньоазіатська диктатура, яка, здавалося б, [перебуває] більше у прямій васальній залежності від Путіна, активно переорієнтується на Китай. Молдова, мабуть, йде на Захід. Вірменія, яка традиційно була пов’язана з Росією, тому що їм подітися не було куди, навіть Вірменія переорієнтується на Захід і готова відновлювати відносини з Туреччиною та Азербайджаном. Але не з Росією”, — констатує Леонід Гозман.

Крім цього, через війну проти України Кремль стрімко втрачає симпатії російської діаспори у сусідніх країнах. В Естонії та Латвії вперше за 15 років опитувань Gallup більшість етнічних росіян заявили про своє несхвалення Росії. У Казахстані 37% опитаних з-поміж тих, хто вважає себе росіянином за національністю, теж висловилися проти дій російської влади. За словами експертів, Росія на багато десятиліть втратила свій авторитет. А в найближчому майбутньому через агресивну політику Путіна ці показники лише погіршуватимуться.

Читайте також: Росію знищено як країну, та це ще не кінець — російський опозиціонер про провал планів Путіна

Раніше повідомлялося, що на думку аналітиків, Путін втрачає авторитет усередині Росії. Війна проти України заводить президента РФ у безвихідь. Затяжна так звана “спецоперація” Кремля виявилася провальною та згубною для російської економіки. А оголошена Путіним у вересні минулого року мобілізація стала ще одним приводом для жителів РФ засумніватися у непогрішності кремлівського режиму.

Читайте також: Україна увійшла до 20 найвпливовіших країн світу — деталі від голови Brand Ukraine

Прямий ефір