Путін втрачає авторитет у Росії — експерти назвали головні ознаки (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: unian.ua

Війна Росії проти України заводить президента РФ Путіна в глухий кут. Затяжна так звана “спецоперація” Кремля виявилася провальною і згубною для російської економіки. А оголошена Путіним у вересні минулого року мобілізація стала ще одним приводом для жителів РФ засумніватися в непогрішності кремлівського режиму, інформує FREEДОМ.

Путін втрачає авторитет у Росії, вважають аналітики. План Кремля захопити Київ за три дні провалився, а повномасштабне вторгнення в Україну принесло хіба що високі прибутки російським трунарям. 

“Зовні в нього все добре, рейтинги, з огляду на соціологічні опитування, тримаються на високому рівні і він виконує функції фактично необмеженого самодержця. Але це тільки зовнішній бік, за цим фасадом, як часто буває в Росії, величезна кількість проблем. І зріє дуже потужна криза. Політична, економічна, військова, криза системи управління, криза всередині керівної верхівки. Річ у тім, що скільки не говори халва або мед, у роті солодше не стане”, — зазначив російський соціолог і політичний експерт Ігор Ейдман. 

Керівна російська верхівка розуміє: Росія рухається до краху. Війна доїдає бюджет, а успіхів на фронті — немає. До того ж, Російська Федерація відчуває снарядний голод — через введені США і Євросоюзом санкції. У дефіциті й деякі інші види озброєнь. А величезні втрати особового складу знижують мотивацію солдатів. Неспроможність російської армії демонструє спроба захопити Бахмут. Запеклі бої за місто тривають із серпня минулого року.

“У противника після захоплення Бахмута, якщо таке трапиться взагалі, навряд чи будуть сили продовжувати будь-який наступ. І я можу підтвердити цю ситуацію. А саме, коли противник зайняв Сєвєродонецьк, після того, як звідти пішли наші сили, практично його подальший наступ зупинився від слова зовсім”, — наголосив військовий експерт Сергій Грабський.  

Невдачі на фронті російські пропагандисти пояснюють населенню тим, що, мовляв, Росія воює не з Україною, а з НАТО. 

“Путін, ймовірно, добре розуміє межі того, чого здатні досягти його збройні сили, і, схоже, наразі зосереджений на більш скромних військових цілях. Якщо Росія не проведе ще одну мобілізацію і не забезпечить значні постачання боєприпасів, то їй буде все важче підтримувати навіть нинішній рівень наступальних операцій. Попри наявні у нього проблеми, Путін, найімовірніше, вважає, що час працює на нього і що затягування війни, включно з можливими паузами в бойових діях, може бути найкращим варіантом для нього. Навіть якщо це займе роки”, — заявила директорка національної розвідки США Евріл Гейнс під час виступу в сенатському Комітеті з розвідки США.

Щоправда, щоб вести довгострокову війну, Путіну потрібні величезні ресурси. А вони закінчуються. Росія — країна-вигнанець і допомогти їй — означає самому отримати проблеми. Поставити главі Кремля озброєння і військові технології міг би Китай. Ось тільки чи потрібно це Пекіну — під питанням. 

“Китай, звичайно, має ресурси для підтримки Росії, яких не має ніхто з потенційних союзників РФ. Тому що у самої Росії ресурс стрімко закінчується. Китай міг би допомогти, але поки що він цього не робить, адже не хоче загострювати конфлікт із Заходом і США, насамперед через економічні міркування. Бо європейці та американці — це “золотий мільярд”, це ті країни, які купують більшу частину китайського експорту”, — пояснив Ейдман. 

Вступати у відкриту конфронтацію з Альянсом Путін не готовий. Лякати статусом “другої армії світу” вже не вийде. А застосовувати ядерну зброю він навряд чи зважиться, вважають експерти. 

Найімовірнішим фіналом кризи, яку створив сам Путін, є поразка Росії. Зі 167 експертів, яких опитала Атлантична рада, 46% заявили, що крах або розпад РФ може статися в найближчі 10 років.

Читайте також: Китай домінує у відносинах із Росією, за нагоди він сам забере все, що потрібно, — політолог

Прямий ефір