Аеророзвідка — очі української армії: ЗСУ успішно знищують противника біля Бахмута (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

Аеророзвідку називають очима української армії, з її допомогою виявляють позиції окупанта і нейтралізують противника. Активно аеророзвідка застосовується і на Бахмутському напрямку. На українських позиціях під Бахмутом побувала кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова.

На околицях міста Часів Яр, зруйнованого російськими військами, вже не залишилося вцілілих будівель. На українських позиціях аеророзвідки працює оператор безпілотного літального апарату (БпЛА) Ігор. Йому 49 років, родом із Полтавської області. На фронт пішов минулого року.

Щоб запустити дрон у небо, необхідно вибрати відповідну локацію. Це має бути зручний майданчик на пагорбі, максимально наближений до лінії фронту і непроглядний для противника.

“Ми ж не можемо просто літати. Тому потрібно вибирати і за ландшафтом, і за іншими параметрами, які підходять, щоб максимально ефективно можна було вести розвідку”, — пояснив військовослужбовець 57-ї окремої мотопіхотної бригади (ОМПБр) ЗСУ Ігор.

Оператори дронів намагаються бути максимально корисними. Навіть виробили свою стратегію — польоти в парах. У небі зазвичай перебувають два дрони, обидва розрахунки працюють синхронно.

“Полетів, подивився, знайшов, повернувся, зарядив, прилітаєш, а окупанта немає. І що робити? Коли два екіпажі, то один полетів, знайшов, передав іншому і за три хвилинки він уже там працює”, — розповів Ігор.

У російських окупантів шансів втекти або сховатися в заростях, щоб перечекати небезпеку, немає, запевняють оператори дронів.

Роман на війні лише 4 місяці, але за цей час уже опанував операторську майстерність. До цього займався ремонтом та обслуговуванням комп’ютерної техніки.

“Планшет підключається до пульта управління, знаходить супутники, і бачить, можна сказати, все. І наступи бачить, і прильоти”, — розповів військовослужбовець 57-ї ОМПБр ЗСУ Роман.

У роботі оператора є три важливі компоненти: посидючість, уважність, обережність.

“З нашою допомогою дуже швидко знаходяться і знешкоджуються позиції противника. Тому ми дуже хороша ціль для них. Дуже бажана. Намагаємося менше показувати свою позицію і перебувати більшу частину роботи в укритті”, — додав Роман.

Безпілотники — це не тільки розвідка, але й нейтралізація противника. За допомогою боєприпасів із зоною ураження 20 м.

“Ці “цукерочки” (боєприпаси, — ред.) роблять “Птахи Мадяра” і постачають бойовим підрозділам по всій лінії фронту, хто їх використовує. Частково зроблені з матеріалів, які продаються буквально в будь-якому магазині, частково надруковані на 3D-принтері. Перед самим прильотом знімається саморобна чека і встановлюється на платформу”, — розповів Ігор.

З дрона добре видно, наскільки сильно пристріляна земля навколо позицій російських окупантів. І навіть красиві поля маків, що розпустилися, не можуть приховати наслідки війни на українській землі.

З позицій у Часовому Яру аеророзвідка добре бачить околиці Бахмута. Там ЗСУ намагаються зайняти панівні висоти і вибити противника.

На Бахмутському напрямку Сили оборони України просунулися на північному фланзі, тривають важкі бої. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Українські захисники контролюють пересування російських військ і в самому Бахмуті, де таким чином окупанти опиняються в пастці.

За словами командира розвідувального підрозділу головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) “Терра” Миколи Волохова, на цьому напрямку фронту війська РФ почали залучати до боїв багато танків, бо піхота не справляється.

За даними українського Генштабу, Сили оборони продовжують просуватися вперед, попри опір армії противника. Ініціатива на боці ЗСУ, але перемога не буде простою, адже РФ стягнула на цю ділянку фронту угруповання військ чисельністю 50 тис. осіб.

Читайте також: Головний удар українського контрнаступу Києва ще попереду: РФ зазнає катастрофічних втрат (ВІДЕО)

Прямий ефір