Американський Інститут вивчення війни (ISW) стверджує: російські війська видихнулися під Бахмутом на Донеччині. Армія РФ зазнає на цьому напрямку великих втрат, але не може пробити оборону Збройних сил України, повідомляє FREEДОМ.
На думку експертів, російські окупаційні війська відчувають “снарядний голод” — проблеми з боєприпасами.
“У них вичерпуються запаси боєприпасів. Зрозуміло, що до кінця вони не вичерпаються і будуть відправлені на певні ділянки, де вони потрібніші. В цьому випадку — це Бахмутський напрямок. Там вони намагаються вести артилерійський вогонь, намагаються ламати нашу лінію оборони. Щодо ракет, іншого озброєння, то ми знаємо, що вони мають проблеми з елементною базою, оскільки санкції перешкоджають масовому постачанню деталей, які необхідні, щоб конструювати, виробляти, створювати ракети”, — коментує військовий експерт Денис Попович.
Проте експерти вважають, що у Росії залишаються сили продовжувати бойові дії завдяки мобілізації та розконсервації старого радянського озброєння. Відповідно, чекати тиші на фронті не доводиться. Не припиняться й атаки на мирні українські міста. Водночас колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі генерал Джеймс Джонс наголосив, що ракетний терор є ознакою слабкості російської армії.
“Зараз, з настанням зими, вони вдалися до атак на критично важливу інфраструктуру та цивільні об’єкти більшою мірою, ніж на військові, щоб створити хаос і труднощі для українського народу… Але російська стратегія зараз, схоже, полягає у тому, щоб завдавати жахливих ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, які я вважаю воєнним злочином”, — заявив генерал, колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі Джеймс Джонс в інтерв’ю “Голосу Америки”.
Джонс упевнений: Путін розраховував на те, що війна буде короткою і що НАТО не реагуватиме на неї. Однак підтримка цивілізованих демократичних держав Україні безпрецедентна. Тепер Кремль готовий іти на все, щоб досягти переговорів із Києвом.
“Вони сподіваються на те, що українське населення, яке може внаслідок цих ударів опинитися без світла, без тепла в холодну пору року, вимагатиме від військово-політичного керівництва завершити війну, сісти за стіл переговорів із Росією, щоб прийняти російські умови, скажімо, підписання угоди про припинення вогню, перемир’я. І це перемир’я може дати росіянам можливість накопичити сили та засоби, накопичити боєприпаси, накопичити техніку, провести мобілізацію без перешкод і потім уже з більш вигідних умов, з більш вигідних позицій повторити наступ на Україну”, — упевнений військовий експерт Денис Попович.
Колишній головнокомандувач сил НАТО в Європі стверджує: партнери України зобов’язані підтримувати Київ до перемоги на фронті.
“Україні, я вважаю, судилося бути на передньому краї оборони Європи протягом тривалого часу: залежно від того, що відбувається в Росії… Ось три речі, які я вважаю надзвичайно важливими: швидка доставка допомоги, надання гуманітарної допомоги та довгостроковий план відновлення України. Щойно це стане реальністю, ця битва завершиться”, — вважає генерал Джеймс Джонс.
Крім того, Джеймс Джонс припускає, що надання Україні необхідної оборонної зброї, такої як системи “Петріот” (Patriot), може стати стримувальним фактором для застосування Росією ЗРК С-400 і навіть ядерної зброї.
Читайте також: Будуть прагнути досягти цілей на фронті шляхом знищення людських мас, — експерт про мобілізацію в РФ