800 тисяч артилерійських снарядів для ЗСУ: Польща приєдналася до ініціативи Чехії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Чехія зобов’язалася передати Києву 800 тис. артилерійських снарядів у межах власної ініціативи. До неї увійшов новий учасник — Польща. Варшава стала 18-ю державою, яка приєдналася до фінансування постачання боєприпасів для України, повідомляє FREEДОМ.

8 березня 2024 року, за словами чеського прем’єр-міністра, Прага зібрала достатньо коштів для першого постачання 300 тис. артснарядів. Але вже 12 березня прем’єр повідомив, що Чехія отримала попередню згоду на постачання додаткових 200 тис. снарядів на додачу до раніше заявлених 300 тисяч. У чеському уряді очікують, що постачання почнуться з червня.

“Я вважаю це великим успіхом. Це ще один доказ того, що Чехія є повноцінним активним гравцем у європейській політиці безпеки, що вона може використовувати свої переваги”, — розповів прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Україна готова до співпраці з Чехією в питанні постачання артснарядів. Про це на спільній пресконференції з молдовським колегою Міхаєм Попшоєм заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він також зазначив, що цього тижня мають відбутися зустрічі з чеськими представниками, які представлять план постачання боєприпасів.

“За попередніми сигналами, які ми отримали, наші хлопці на фронті відчують збільшення постачання снарядів уже в найближчому майбутньому. Тобто це не займе багато місяців. Чеська ініціатива розрахована на реалізацію протягом усього року. Перші снаряди почнуть надходити в осяжній перспективі. А потім протягом року далі надходитимуть нові партії”, — пояснив Кулеба.

Підтримати чеську ініціативу вирішила і Швеція, яка передасть 30 млн євро на закупівлю снарядів. Фінансування закладено в межах 15-го пакету допомоги Україні, який перебуває на розгляді шведського парламенту і потребує окремого схвалення.

Надходити в Україну також будуть і нові партії французьких артилерійських систем CAESAR. Вони увійшли до 16-го військового пакету допомоги для України від Данії вартістю близько 335 млн дол. Разом з артилерією Копенгаген також передасть Києву самохідні 120-мм міномети та боєприпаси до них.

“Цим пакетом пожертвувань ми показуємо Україні та нашим європейським союзникам, що Данія має бажання і здатність продовжувати нашу підтримку України стільки, скільки буде необхідно. Я сподіваюся, що більше країн наслідуватимуть цей приклад і зроблять свій внесок у реалізацію цих можливостей якомога швидше”, — наголосив міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен.

Всупереч розбіжностям у Конгресі США щодо виділення Україні допомоги на десятки мільярдів доларів, Вашингтон все ж продовжує надавати військову підтримку. Цього разу відправлять артилерійські снаряди, снаряди GLMRS, боєприпаси для HIMARS і зенітні ракети.

“Від імені президента США Джозефа Байдена я оголошую про надзвичайний пакет безпекової допомоги у вигляді зброї та обладнання на суму 300 млн дол. для забезпечення деяких нагальних потреб України… Цей надзвичайний пакет, який ми оголошуємо, містить великий транш артилерійських снарядів і GMLRS для HIMARS. Це допомога, якої Україна відчайдушно потребує, щоб утримати лінію фронту проти російських атак і протистояти наступу Росії на сході та в інших частинах України”, — повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Крім пакетів військової допомоги Києву, заявлених окремими державами, Євросоюз як структура також наблизився до фінансового розв’язання питання підтримки України. За інформацією Financial Times, країни ЄС близькі до домовленостей щодо нового поповнення на 5 млрд євро фонду European Peace Facility. Його використовують для військових постачань українській армії.

Читайте також: Росія платить дуже високу ціну за несуттєві досягнення, — Столтенберг про втрати армії РФ у війні проти України

Прямий ефір