320 нових танків кардинально змінять ситуацію на полі бою — ЗСУ зможуть ефективно наступати, — військовий експерт

Танки "Абрамс". Фото: Facebook/M1 Abrams

Військова допомога для України від західних і європейських союзників тільки зміцнюється. Незабаром ЗСУ отримають важке озброєння, зокрема найпотужніші у світі танки — американські Abrams і німецькі Leopard. Це дасть змогу українським захисникам суттєво змінити ситуацію на фронті та перейти до наступальних дій. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт, волонтер Павло Нарожний.

“320 танків, обіцяних нам, це дві повних танкових бригади, і це категорично змінить ситуацію на полі бою. Зараз у нас є п’ять танкових бригад на старих танках, радянських. Вони модернізовані, але це все одно радянський підхід до танкової справи. Маючи плюс дві нових, або якщо переведуть якісь дві наявні бригади на західні танки, ми отримаємо дуже сильний залізний кулак, скажімо так. І цим кулаком ми зможемо проводити наступ”, — поділився думкою експерт.

Нарожний наголосив, що західні танки категорично відрізняються від радянських.

“Що у нас, що у росіян усі танки, які є, це спадщина радянської лінійки. “Леопард”, приміром, відомий тим, що з першого пострілу знищує ціль на полі бою, а радянському танку потрібно два-чотири постріли через те, що в них набагато гірше з далекомірами, з балістичними калькуляторами, ну і так далі, і тому подібне”, — зазначив експерт.

Він зауважив, що у західних і радянських танків також кардинально відрізняється стиль ведення бою.

“Завдання радянського танка — виїхати на поле бою, зробити 5-10 пострілів, і після цього героїчно померти. А західні — набагато більш живучі, і в них стиль ведення бою більше схожий на, скажімо так, хижака, який сидить у засідці, на снайпера, який виглядає свою ціль з великої відстані, стріляє і переміщається на іншу позицію, щоб знищити наступну ціль. Тобто, це зовсім інший танк. Знищити його вкрай складно. Навіть найсучаснішими методами, завдяки багатошаровій броні, комп’ютерним системам, активному захисту тощо. Тому, коли вони в нас будуть на руках, тоді ми зможемо ефективно наступати”, — акцентував Нарожний.

Читайте також: Чи вистачить Україні техніки, щоб переломити хід війни, — думка військового експерта

Раніше Михайло Подоляк заявив, що 321 танк для України від західних партнерів — це реальна перспектива.

Прямий ефір