Ботанічний сад імені Гришка: навколосвітня подорож, не виїжджаючи з Києва (ВІДЕО)

Скрін з відео

Екзотичні рослини завжди викликали у людини таке захоплення, що вона навіть не хотіла з ними розлучатися.

Тепер, опинившись в оранжереї, можна вирушити в навколосвітню подорож, відкриваючи для себе найбільш віддалені та незвичайні місця планети. Секрети адаптації незвичайних, різних видів і форм існування екзотичних рослин розкажуть у Київському ботанічному саду імені Гришка.

Перші спроби створити тут оранжерейний комплекс були ще в минулому столітті, в довоєнний час, але тільки в 70-х роках колекцію екзотів стали активно поповнювати.

У ботсаду на чотирьох тисячах квадратних метрах прижилися, розвиваються і процвітають близько п’яти тисяч видів рослин з усього світу.

“Мінімальна температура тут приблизно 15°C, якщо не вмикати опалення, вологість підтримується постійним поливом рослин, доріжок, ґрунту. Йде випаровування вологи і в спекотні дні, коли температура близько 40°C, вологість може бути 90% і вищою”, – пояснює Жанна Ярославська, старший науковий співробітник ботанічного саду ім. М.М. Гришка.

У колекції ботанічного саду є різні рослини. Зустрічаються і незвичайні види, наприклад, пальма Каріота. Вона цвіте раз у житті, але протягом 9 років.

“У цей період місцеві жителі роблять насічки на квітконосних пагонах і збирають пальмовий сік, так, як ми збираємо березовий. Потім його зброджують і отримують пальмове вино. І найсмачніше пальмове вино – з пальми Каріота”, – розповідає Ярославська.

Також у ботсаду росте пальма Ройстоунея або Королівська, яка тут досягла рекордних розмірів.

Однією з перших відвідувачам показують колекцію азалій і камелій.

“Це символічно, тому що в 1946 році з Німеччини до нас привезли 20 сортів азалії. Потім наші селекціонери попрацювали й отримали понад 30 сортів. Німецькі сорти практично всі збережені. Є сорт Професор Вальтер, привезений у 1946 році, два роки тому рослина загинула. Їй було близько 100 років, але залишилися її діти, онуки”, – говорить співробітниця ботсаду.

У колекції ботанічного саду ім. М.М. Гришка налічується понад 600 видів сортових гібридів орхідей, 50 видів кактусів і 70 сукулентів із Центральної, Південної Америки й Африки.

Цвітуть більшість кактусів уночі, коли спадає спека й прокидаються їхні запилювачі. Серед сукулентів величезними товстими листям і високим квітконосом виділяється агава з Мексики.

Відвідавши ботанічний сад імені Гришка, можна вкотре подивуватися, наскільки природа мудра й винахідлива.

Більше випусків програми “Незвідана Україна” дивіться за посиланням.

Прямий ефір