Заняття спортом, правильне дихання: українцям порадили, як пережити пандемію (ВІДЕО)

uatv
04.12.2020
Скрін із відео

У Всесвітній організації охорони здоров’я порахували, що через низьку фізичну активність щорічно у світі помирають приблизно 5 мільйонів людей. Кожен четвертий дорослий і четверо з п’яти підлітків нехтують заняттями спортом. А під час карантину та самоізоляції ситуація погіршилася. Психологи кажуть, що “диванний режим” негативно впливає не тільки на фізичний, але й на емоційний стан.

“Ми закриті на ізоляцію фактично. Як би там не було, хтось боїться, хтось дотримується рекомендацій. Хтось хворіє. Повітря в квартирах сухе. Ми не дихаємо, а ковтаємо пил. Говорити про прогулянки, про фізичні навантаження. Чому вони корисні? Вони насичують організм киснем”, – говорить психолог, професор Ірина Вільчинська.

Читайте також: В Україні за добу – понад 15 тис. випадків COVID-19

Дітям і підліткам рекомендовано рухатися не менше години в день. Щоб зменшити ризик захворюваності, потрібно зміцнювати організм.

“Дихання і кровообіг відбуваються тому, що є рух. Ми вдихаємо, запускається рух крові, серцебиття, і ми можемо відчувати, як це відбувається в тілі”, – зазначила інструктор з йоги Ніна Леонтьєва.

За її словами, спорт не лише зміцнює імунні процеси, але й покращує самоконтроль. Наприклад, якщо людина починає відчувати паніку або неспокій, рекомендується зробити вдих тривалістю 30 секунд.

Детальніше – в сюжеті телеканалу “Дом“.

Нагадаємо, що у світі виявили 65,5 млн випадків коронавірусу, померли 1,5 млн людей.

Джерело UATV
дата 04.12.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×