За ескалацію на фронті відповідальна тільки Росія, – Віктор Муженко

uatv
12.06.2019
Фото UATV

Загострення ситуації на Донбасі, яке виникло останнім часом, залежить від рішень російської сторони. Адже РФ сьогодні керує військовими й адміністративними структурами, які знаходяться на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Тому ставити питання про те, що ескалація пов’язана з втратою Росією контролю над бойовиками, неправильно.

Про це в студії телеканалу UATV розповів генерал армії, начальник Генерального штабу ЗСУ в 2014-2019 роках Віктор Муженко.

“Питання полягає не у втраті контролю з боку Росії над бойовиками, найманцями і так далі. Питання полягає у тому, що РФ здійснює військове, оперативне управління тими структурами, які знаходяться на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Перший і другий армійський корпус – це ті структури, які управляються з Російської Федерації, тобто, центр їх управління знаходиться на території РФ. Це і Новочеркаськ, і Ростов, і Москва за великим рахунком. Зазначені формування виконують команди вищого військового і військово-політичного керівництва Російської Федерації”, – сказав Муженко.

Держава-агресор здійснює не контроль, а саме управління незаконними збройними формуваннями на Донбасі, підкреслив гість студії.

“Якщо Росія виведе свої війська з території окупованих районів, забере свій командний склад, припинить поставки озброєння та техніки, матеріальну допомогу та спонсорування цих структур (не тільки військових, але й адміністративних), українські прикордонники вийдуть на кордон – тоді будуть виконані всі умови, які можуть забезпечити мирне врегулювання конфлікту на південному сході України”, – зазначив Віктор Муженко.

Телеверсію інтерв’ю з Віктором Муженко дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 12 червня, о 21:00.

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Джерело UATV
дата 12.06.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV